kino domowe

Pierwszy OLED 4K trafia na rynek

news |

Konkurencja wśród producentów telewizorów jest olbrzymia, co roku zaskakują nas czymś nowym

Koreański gigant LG Electronics rozpoczął właśnie sprzedaż pierwszego na świecie telewizora z matrycą OLED o rozdzielczości 3840x2160 pikseli. Wprawdzie najnowsze telewizory dostępne są w Korei, ale już niebawem trafią do sprzedaży w innych krajach. W Europie możemy się ich spodziewać jeszcze w tym roku, a poprzedzi to prezentacja na dorocznych targach IFA w Berlinie, które odbywają się we wrześniu.
W pierwszej kolejności na sklepowe półki trafią telewizory o przekątnych ekranu 65' i 77 - modele 65EC9700 i 77EG9700. Firma LG Electronics postawiła na technologię OLED podkreśla jej przewagę nad tradycyjnymi wyświetlaczami. Inni producenci nie podchodzą jeszcze tak entuzjastycznie do tej nowej, gdyż obawiają się głównie o jakość i żywotność matryc OLED, które są bardzo trudne w produkcji. Jak widać LG Electronics zdaje się tym nie przejmować i chce zdystansować konkurencję upatrując w technologii OLED przyszłość telewizji. technologii dostarczając niesamowitych wrażeń wizualnych. Mówiąc krótko - OLED to przyszłość telewizji.

lg

Wspomniane wcześniej dwa modele telewizorów OLED mają zakrzywione ekrany z organicznymi diodami emitującymi światło. Nowością jest fakt, że ten zaawansowany wyświetlacz opracowany przez firmę LG Display, opiera się na kluczowej, czteropikselowej technologii LG - WRGB. Doszedł kolor biały (White), który stał się równoprawnym z pozostałymi z dotychczasowej standardowej palety RGB. Z pewnością ten dodatkowy kolor wpływa na zwiększenie kontrastu i jasności obrazu. Dzięki 33 milionom sub-pikseli kolory wyświetlane przez matrycę są niezwykle realistyczne. i posiadają nieskończony współczynnik kontrastu, a widz ma wrażenie oglądania rzeczywistych przedmiotów. Z bogatszymi, jaśniejszymi i bardziej naturalnymi barwami, samopodświetlające się piksele gwarantują prawdziwą głębię czerni, krótki czas reakcji matrycy na ruch, co niweluje migotania i rozmycia obrazu.
W kwestii audio mamy wielokanałowy dźwiękowy system ultra surround stworzony we współpracy z renomowanym ekspertem w dziedzinie dźwięku firmą Harman Kardon.

4k

Warto jeszcze zaznaczyć że telewizory OLED 4K od LG zostały laureatami prestiżowej nagrody Best of Innovations podczas targów CES 2014, w uznaniu niezwykle prostego, intuicyjnego interfejsu użytkownika - platformie webOS oferującej szeroki wachlarz funkcji stworzonych w myśl koncepcji Simple Connection, Simple Switching oraz Simple Discovery. Platforma webOS została także nagrodzona przez EISA.
"Telewizor LG OLED 4K jest szczytem osiągnięć technologicznych i nowym paradygmatem, który zmieni dynamikę rynku telewizji nowej generacji", powiedział Hyun-hwoi Ha, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Home Entertainment Company. "W kolejnym, ewolucyjnym kroku w technologii wyświetlania, OLED będzie odgrywać ważną rolę w przekształcaniu naszego przemysłu. Jestem pewien, że OLED 4K to autentyczny prekursor rewolucji".

INFO www.lge.pl