kino domowe

105-calowy telewizor UHD 21:9 od LG Electronics

news |

Firma LG Electronics wprowadza do sprzedaży niesamowity telewizor

Firma LG Electronics wprowadza do sprzedaży niesamowity telewizor, który nie ma sobie równych na rynku.

Nie dość, że wielkość ekranu najnowszego telewizora LG modelu 105UC9 wynosi aż 105 cala, to ekran ten jest w formacie CinemaScope (o proporcjach 21:9 - jakie próbował w 2009 roku wypromować w swoich telewizorach Philips). Co więcej, mamy do czynienia z rozdzielczością Ultra HD, a nawet wyższą bo wynoszącą 5120 x 2160, a w dodatku ekran jest zakrzywiony.
Ten 105-calowy zakrzywiony model zaprezentowano po raz pierwszy w styczniu br. roku na targach CES. Na dniach trafił do sprzedaży w Korei, a do Polski zawita najprawdopodobniej w czwartym kwartale 2014 roku.
Ekran LCD w formacie 21:9 wyświetla aż 11 milionów pikseli, czyli 5 razy więcej niż tradycyjne telewizory Full HD - należałoby w takim razie nazywać go TV 5K! Tak duża rozdzielczość i unikalne technologie zastosowane przez LG Electronics zapewniają wyjątkową ostrość obrazu. A zastosowane technologie to np. LG True 4K Engine Pro,True 3K Engine Pro - eliminuje wszelkie niedociągnięcia obrazu i może upscalować treści o niższej rozdzielczości do jakości bliskiej Ultra HD.
Telewizor LG zapewnia także niesamowity dźwięk dzięki wbudowanemu 7.2 kanałowemu systemowi o mocy 150W. Wprowadzając system LG ULTRA Surround oraz opracowując go wspólnie z producentem produktów audio linii premium Harman Kardon stworzono głośnik, który wytwarza potężne i bogate brzmienie. Wielokanałowy system jest doskonałym uzupełnieniem ekranu CinemaScope 21:9, razem gwarantując wrażenia godne prawdziwego seansu kinowego.
Telewizor ten pozwala na oglądanie treści 3D, a okulary potrzebne do tego są lekkie, tanie i wygodne, gdyż wykorzystują lansowaną przez LG technologię polaryzacyjnej 3D.

INFO www.lge.pl

lg