kino domowe

PROJEKTORY EPSONA Z KRÓTKĄ OGNISKOWĄ

news |

Epson zaprezentował dwa nowe projektory swojej produkcji. Model EMP-400W należy do kompaktowych projektorów przeznaczonych

Epson zaprezentował dwa nowe projektory swojej produkcji. Model EMP-400W należy do kompaktowych projektorów przeznaczonych dla rozwiązań biznesowych (w szczególności spotkań w małych slach konferencyjnych), natomiast EMP-400We jest wersją polecaną przez producenta do zastosowań w edukacji. Oba urządzenia wyóżniają się możliwością wyświetlania czystego o ostrego obrazu o wielkości 60" z odległości zaledwie 65cm od powierchni, na której jest on wyświetlany, co eliminuje problem cieni pojawiających się na obrazie w razie jego zasłaniania przez prezentera.
EMP-400We został stworzony z myślą o zastosowaniach edukacyjnych. Ma pozwolić na używanie go z interaktywnymi białymi tablicami, co pozwoli nauczycielom i uczniom na pisanie na tablicy bez zasłaniania wiązki światła padającej na nią z projektora. W celu zabezpieczenia urządzenia przed kradzieżą (która może się zdarzyć w placówkach edukacyjnych), Epson skonstruował je tak, że skradzenie go nie da żadnych korzyści złodziejowi - aby uzyskać kontrolę nad projektorem trzeba po każdym podłączeniu go do prądu wpisać kod PIN. Można to zrobic jedynie za pomocą pilota, który potrzebny jest również do sterowania urządzeniem - na obudowie EMP-400We nie znajduje się nawet przycisk on/off.

Dla zniechęcenia złodziei na obudowie projektora znajduje się naklejka z wyraźnym, pomarańczowym napisem informującym o zabezpieczeniu go (urządzenia, nie napisu) przed kradzieżą. Ponadto EMP-400We za każdym razem przy włączaniu wyświtla komunikat informujący o tym, że jeśli urządzenie znajduje się w miejscu innym, niż placówka edukacyjna, to prawdopodobnie został skradziony.

Oba modele obsługują panoramiczną rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Obraz może być wyświetlany w rozdzielczościach o proporcjach boków 4:3, 16:10 lub 16:9, w zależności od podłączonego źródła sygnału wideo - detekcja odbywa się automatycznie. Każdy z projektorów ma wbudowany 10W głóśnik, który eliminuje konieczność podłączania zewnętrznych głóśników podczas prezentacji z dźwiękiem.

W urządzeniach zostały użyte ekonomiczne lampy E-TORL (Twin Optimised Reflecting Lamp) o niskim poborze mocy (170W). Długość życia takiej lampy w trybie ekonomicznym wynieść ma 4000 godzin. Urządzenia ważą po 3.6kg, ich wymiary wynoszą 327x 258x 95 mm.

Na model EMP-400W producent udziela trzyletniej, a na EMP-400We - czteroletniej grwarancji. Sugerowana cena dataliczna netto (bez podatku VAT) dla obu modeli jest taka sama i wynosi 1320 euro.
Źródło http://www.cdrinfo.pl