gadżety

SAMSUNG GALAXY Tab S

news |

Firma Samsung zaprezentowała swoje najnowsze tablety z serii GALAXY Tab S, które niebawem trafią do sprzedaży w Polsce.

Firma Samsung zaprezentowała swoje najnowsze tablety z serii GALAXY Tab S, które niebawem trafią do sprzedaży w Polsce. Dwa nowe modele charakteryzują się wysmakowanym designem, stylowym wykończeniem, smukłością i lekkością formy, a wysokiej klasy materiały oraz doskonały ekran Super AMOLED sprawiają, że są to tablety najwyższej jakości.
Ale dlaczego w ogóle poruszamy temat tabletów? Powodów jest wiele, ale jednym z ważniejszych dla nas jest fakt, że najnowsze wydanie cyfrowe naszego magazynu "Hi-Fi Choice & Home Cinema" Nr. 5 ukarze się także w formie aplikacji na tablety działające pod systemem Android, a więc także na Samsung GALAXY Tab S. Przypomnę, że dotychczas mutacja cyfrowa naszego pisma dostępna była na tablety iPad firmy Apple i na komputery PC/Mac. Teraz będą z niej mogli korzystać użytkownicy niemal wszystkich tabletów dostępnych na rynku. A trzeba wiedzieć, że to właśnie tablety biją rekordy sprzedaży, która przewyższa już laptopy nie wspominając o komputerach stacjonarnych.

Imponująca jakość obrazu
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej (26.06) w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach zaprezentowano Samsung GALAXY Tab S w dwóch wersjach - z ekranem o przekątnej 8,4" i 10,5". Ekrany to Super AMOLED (o rozdzielczości WQXGA 2560x1600 pikseli i proporcjach obrazu 16:10) można wyświetlić ponad 90% zakresu barw Adobe RGB, a różnorodność kolorów odwzorować w sposób wcześniej niedostępny dla tabletów. Ekran ma nadzwyczajny współczynnik kontrastu 100 000:1, który nadaje obrazom głębię i realizm, prezentując ciemniejsze czernie i jaśniejsze biele. W tablecie GALAXY Tab S wykorzystano również dodatkowe technologie wyświetlania obrazu firmy Samsung, wykraczające poza specyfikacje techniczne sprzętu. Technologia Adaptive Display zawsze i wszędzie zapewnia najlepsze wrażenia wizualne, inteligentnie dostosowując charakterystykę gamma, nasycenie i ostrość do oglądanej zawartości, temperatury barwowej środowiska wyświetlania i oświetlenia zewnętrznego. Ponadto użytkownicy tabletu Samsung GALAXY Tab S mogą w pełni cieszyć się wyraźnym obrazem, nawet przy intensywnym świetle słonecznym.
Ponieważ ekrany Super AMOLED nie wymagają podświetlenia, tablet GALAXY Tab S zużywa mniej energii niż urządzenia o podobnym kształcie z porównywalnymi ekranami LCD. Przekłada się to na dłuższą pracę bez konieczności doładowania baterii. Oba modele mają smukły profil (6,6 mm grubości) i ważą jedynie 465 g (wersja 10,5") oraz 294 g (wersja 8,4"), co sprawia, że zawsze można je mieć przy sobie. Tablet został zaprojektowany z myślą o tym, że będzie używany również do rozrywki. W tablecie GALAXY Tab S debiutuje "Papergarden", usługa firmy Samsung udostępniająca czasopisma. Dzięki zoptymalizowanemu środowisku wyświetlania interaktywnych czasopism cyfrowych użytkownicy będą mogli korzystać z szerokiej gamy popularnych publikacji w żywych, rzeczywistych kolorach.

samsung


Pakiety GALAXY Gift
Firma Samsung nawiązała współpracę z ponad 30 czołowymi światowymi dostawcami najwyższej jakości mobilnych treści i usług, aby zapewnić użytkownikom GALAXY Tab S niezrównany poziom rozrywki.
Efektem partnerstwa strategicznego firm Samsung i Marvel jest zapewnienie użytkownikom tabletu GALAXY Tab S dostępu do ponad 15 000 komiksów przez 3 miesiące w postaci nieograniczonego bezpłatnego korzystania z aplikacji "Marvel Unlimited".
Kindle dla firmy Samsung: Wyłącznie dla klientów firmy Samsung, którzy kupią tablety GALAXY Tab S, co miesiąc w Samsung Book Deals dostępna będzie bezpłatna książka. Ponadto będą oni mieli dostęp do bogatej oferty e-booków w księgarni Kindle.
Firma Samsung współpracuje również z Google Play i na start oferuje użytkownikom kilka przydatnych prezentów: dostęp do bogatej oferty filmów i treści oraz do wielu książek i czasopism z najwyższej półki za pomocą widżetu "My Library". Użytkownicy GALAXY Tab S mogą też cieszyć się filmami w rozdzielczości YouTube 1080P Full HD, debiutującymi w systemie Android OS.

samsung


Stylowy wygląd i praktyczne akcesoria
Świetnie zaprojektowany i znakomicie wykonany tablet GALAXY Tab S jest nowoczesny i smukły. Aby podkreślić jego wyjątkowość i indywidualny charakter, można wybrać jedno z wielu modnych i praktycznych etui. Etui ochronne Book Cover umożliwia ustawienie do trzech różnych kątów wyświetlania, zapewniając najwygodniejszą pozycję do oglądania filmów, czytania i pisania. Wszyscy, którzy chcą zapewnić tabletowi taką samą ochronę, jaką daje Book Cover, ale w postaci zajmującej mniej miejsca, mogą wybrać znakomicie dopasowane i lekkie etui Simple Cover.
Bluetooth Keyboard to nowa, ergonomiczna, ultrapłaska klawiatura zaprojektowana specjalnie do tabletu GALAXY Tab S, która idealnie łączy się z urządzeniem za pomocą klamry zapewniającej stabilne i pewne mocowanie.

samsung


Wszystko, co najlepsze...
Tablet GALAXY Tab S jest niezwykle wydajny, a funkcje zabezpieczeń zapewniają bezproblemową obsługę wielozadaniowości. Za pomocą funkcji Call Forwarding i aplikacji SideSync 3.0 można nawiązywać połączenia telefoniczne między telefonem a tabletem GALAXY Tab S. Faktyczna wielozadaniowość nowego tabletu pozwala też jednocześnie surfować po internecie, oglądać filmy, udostępniać treści i wykonywać połączenia telefoniczne. A wszystko to bez obaw, że wykonywanie jednej czynności przerwie inną. Dzięki funkcji Quick Connect można szybko wyszukać i podłączyć urządzenia znajdujące się w zasięgu oraz łatwo udostępniać treści. Powyższe funkcje dostępne są zarówno w wersji WiFi, jak i LTE.

samsung


Dodatkowe przydatne opcje to między innymi funkcja "Multi User Mode", która umożliwia tworzenie własnych spersonalizowanych profili, funkcja " Fingerprint Scanner ", zapewniająca bezpieczny i wygodny dostęp do urządzenia, oraz specjalnie zaprojektowana funkcja "Kid's Mode" z osobnym interfejsem i przyjaznymi dla dzieci aplikacjami.
Tablety Samsung GALAXY Tab S trafią do sprzedaży w Polsce 11 lipca, natomiast już od 27 czerwca można urządzenie oglądać i zamawiać w salonach firmowych Samsung Brand Store. Przewidziano wersje WiFi lub LTE z pamięcią o pojemności 16 oraz 32 GB, którą można rozszerzyć nawet o kolejne 128 GB za pomocą kart MicroSD. Użytkownicy mogą również wybierać pomiędzy wersją 10,5" (od 1.899 zł), a 8,4" (od 1.599 zł). Urządzenie będzie dostępne w kolorach: tytanowo-brązowym, bieli i lśniącej czerwieni (tylko dla modelu 8,4").

samsung


Tablety trafią do sprzedaży 18 lipca, ale już od 27 czerwca można zamawiać je na zasadzie przedsprzedaży - cena wprawdzie jest taka sama, ale zamawiając je wcześniej nabywca uzyskuje atrakcyjne bonusy: słuchawki nausze Level's i 2-miesięczną subskrypcję do serwisu streamingowego z muzyką Deezer.

Zawarte w artykule fotografie zostały wykonane aparatem Samsung NX30, otrzymanym od Samsung Electronics. Co., Ltd.

INFO www.samsung.pl

samsungsamsung