kino domowe

ONKYO WPROWADZI AMPLITUNERY I SYSTEMY GŁOŚNIKOWE Z DOLBY ATMOS

news |

Firma Onkyo zapowiedziała, że jej najnowsze modele amplitunerów A/V: TX-NR1030 i TX-NR3030, flagowy

Firma Onkyo zapowiedziała, że jej najnowsze modele amplitunerów A/V: TX-NR1030 i TX-NR3030, flagowy procesor A/V PR-SC5030, systemy kina domowego: HT-S7705, HT-S9705THX oraz systemy głośnikowe: SKS-HT678 i SKH-410 będą zwiastunami nadchodzącej rewolucji w sposobie przetwarzania wielowymiarowego dźwięku w kinie domowym. Zastosowanie w tych urządzeniach technologii Dolby Atmos, gdzie dźwięk docierać będzie do słuchacza z każdej, strony również z góry, zmieni na zawsze stopień zaangażowania widza w treść filmu.
We wrześniu br. Onkyo udostępni aktualizację oprogramowania umożliwiającą korzystanie z Dolby Atmos na starszych amplitunerach klasy średniej tego producenta: TX-NR636, TX-NR737 i TX-NR838, które aktualnie dostępne są na rynkach całego świata.
Dyrektor Generalny Onkyo Corporation Pan Kevin Miyagi powiedział - "Niektórzy wiodący na świecie filmowcy używają Dolby Atmos by przetransportować widzów w centrum akcji. Dolby Atmos zapewnia doświadczenie wielowymiarowego dźwięku z zapierającą dech detalicznością i klarownością. Jesteśmy podekscytowani tym, że jesteśmy jedną z pierwszych firm która zaoferuje tę technologię swoim klientom".
Modele Onkyo z sezonu 2014 wzbogacone o Dolby Atmos wyposażone są w podwójne 32-bitowe procesory DSP, kalibrujące najnowszy system do indywidualnych konfiguracji kina domowego. Użytkownicy posiadający amplitunery wyposażone w Dolby Atmos, będą mieli możliwość wyboru preferowanego układu głośnikowego, wyzwalając efekty w dodatkowej parze lub w większej ilości głośników sufitowych, które znajdować się będą w tradycyjnych systemach: 5.1, 7.1, 9.1. Alternatywie, użytkownik może rozszerzyć istniejący już system o specjalne głośniki obsługujące Dolby Atmos.
Dolby Atmos wypełni kino domowe dźwiękiem o zadziwiającej klarowności, mocy, głębi i szczegółowości. Dostarcza wciągający wielowymiarowy dźwięk przemieszczający się w całym pomieszczeniu we wszystkich płaszczyznach i ułatwia pojawienie się efektów dźwiękowych w dowolnym miejscu, nawet nad głową słuchacza.
Od czasu wprowadzenia technologii Dolby Atmos do kin w 2012 roku, standard ten został zaakceptowany i jest stosowany przez największe studia filmowe w Hollywood. Zyskał akceptację siedmiu reżyserów zdobywców Oscarów, szesnastu dźwiękowców zdobywców Oscarów, oraz wielu innych osób zainteresowanych profesjonalnie tą tematyką. 
A zatem jesteśmy świadkami narodzin nowego standardu odtwarzania dźwięku zarówno w tradycyjnych salach kinowych, jak i w instalacjach kina domowego.

INFO www.onkyo.pl

ONKYO