kino domowe

MARANTZ SR5009 AMPLITUNER SIECIOWY

news |

Marantz przedstawia nowy sieciowy amplituner kina domowego z wbudowanym Wi-Fi oraz technologią Bluetooth.

Marantz przedstawia nowy sieciowy amplituner kina domowego z wbudowanym Wi-Fi oraz technologią Bluetooth. SR5009 posiada zaawansowane funkcje sieciowe, dzięki czemu umożliwia nieograniczony dostęp do wszelkich źródeł muzyki. Dzięki wbudowanemu cyfrowemu odtwarzaczowi, może przetwarzać pliki muzyczne znajdujące się na dyskach twardych komputerów domowych lub na innych urządzeniach zewnętrznych lub pamięciach masowych typu pendrive. Dla SR5009 żaden plik nie stanowi problemu, gdyż akceptuje niemal wszelkie standardy od MP3, WMA, AAC, FLAC HD, ALAC, po WAV192/24, DSD i AIFF. Co ważne posiada tryb gapless, czyli nie wstawia sztucznych przerw w nagraniach koncertowych. Obok technologii Apple AirPlay, SR5009 zapewnia dostęp do tysięcy stacji radiowych, jak również do serwisów strumieniujących muzykę na żądanie, takich jak np. Spotify Connect.
SR5009 ma 7-knanałowy wzmacniacz o mocy 180W na kanał. Zastosowano w nim wiele nowych rozwiązań jak chociażby opracowane przez inżynierów Marantza nowe układy HDAM gwarantujące zarówno dużą moc, jak i szczegółowy dźwięk. SR5009 działa także w systemie multi-room - podłączając kolejne głośniki możemy korzystać z dźwięku surround 5.1 w jednym pokoju, podczas gdy inni użytkownicy będą mogli cieszyć się dźwiękiem stereo słuchając muzyki z innego źródła w innym pomieszczeniu.
Nowy amplituner Marantza ma aż osiem wejść HDMI, z których jedno znajduje się na panelu przednim. Jest także wyposażony w dwa wyjścia HDMI. Jest gotowy do odtwarzania kontentu w 3D oraz w rozdzielczość 4K 50/60Hz UHD. Ponadto umożliwia poprawianie standardowej jakości wideo do jakości Full HD 1080p lub do 4K 24/25/30Hz.
Podobnie, jak w innych tegorocznych modelach, SR5009 zawiera najnowszy tryb Eco Marantz, który znacznie ogranicza zużycie energii bez utarty jakości dźwięku.
Inteligentny tryb ECO posiada trzy ustawienia: auto, włączony oraz wyłączony.
SR5009 jest wyposażony w całą gamę bardzo przydatnych funkcji: Asystent Ustawień, menu w języku polskim, automatyczne kalibrowanie z zaawansowaną technologią Audyssey MultiEQ XT, cztery przyciski Smart Select na pilocie zdalnego sterowania, funkcję sterowania Multi-Room, oraz trybem "video-off".
Specjalnie zaprojektowana aplikacja Marantz Remote App umożliwia sterowanie amplitunerem za pomocą smartfonów lub tabletów.
Marantz SR5009 będzie dostępny w kolorze czarnym i srebrno-złotym od sierpnia 2014 roku.

Główne funkcjonalności
- Wbudowane technologie Wi-Fi i Bluetooth
- Najnowsze układy prądowego sprzężenia zwrotnego oraz HDAM marki Marantz
- Tuner FM / AM
- Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio
- 7-kanałowy wzmacniacz o dyskretnej budowie i mocy 180 W na kanał
- Technologia Audyssey MultEQ XT room calibration
- Najnowsza wersja HDMI o rozdzielczości 4k 50/60Hz 4:4:4
- Wejścia HDMI 7+1 i 2 wyjścia (4k 50/60Hz, 3D, ARC, Deep Color)
- Port USB
- Skalowanie HDMI 1080p, 4k 24/25/30 Hz
- Obsługa formatów MP3, WAV, AAC, WMA, AIFF
- Strumieniowanie audio HD: FLAC 192/24, DSD, ALAC
- Tryb gapless
- Spotify Connect* (*dostępne w wybranych krajach), Flickr, obsługa radia internetowego
- Asystent ustawień i zaawansowana technologia GUI
- Cztery przyciski Smart Select umożliwiające szybki wybór domyślnych ustawień odsłuchu
- 7.2-kanałowy pre-out, RS232
- Menu w języku polskim
- Aplikacja Marantz Remote App dla urządzeń iOS i Android
- Tryb ECO

INFO www.marantz.pl

MARANTZ SR5009


MARANTZ