hi-fi

KOLUMNY HARBETH SUPER HL5 PLUS

news |

o nazwy nowej odsłony harbethowego bestsellera, modelu Super HL5, dodano słowo - Plus. Nowy model, będący

Do nazwy nowej odsłony harbethowego bestsellera, modelu Super HL5, dodano słowo "Plus". Nowy model, będący następcą klasyka, zaprezentowano na wystawie High End 2014 w Monachium. W kolumnach tych membrany wooferów wykonano z materiału o nazwie RADIAL2, wykorzystanego wcześniej w Monitorach 30.1 i 40.1. Firma Harbeth ma obecnie wyłączność na jego produkcję.
Cienkościenna obudowa, wytłumiona jedynie w krytycznych miejscach, a także główny tweeter i supertweeter to elementy, które pozostały niezmienione. Jak wyjaśnia Alan Shaw: "przetworniki są tak dobrze wyrównane akustycznie, że bezowocne poszukiwania modnych, przyciągających oko alternatyw nie wchodziły w grę. Po co wymyślać koło na nowo? Jeśli jakość dźwięku jest najważniejsza, projektant powinien się skoncentrować na rozwiązaniu kwestii pobocznych - o ile technologia na to pozwala." Każdy Harbeth rodzi się tylko wtedy, gdy w technologii ma miejsce istotny postęp, umożliwiający wprowadzenie zmian praktycznych. Fanaberie czy zachcianki projektanta się nie liczą. Firma nie ma presji komercyjnej, żeby przyspieszać produkcję nowych modeli, dzięki czemu produkty Harbetha są długowieczne, a ich zakup jest dobrą inwestycją na przyszłość. "Rozwój technologii nie ma charakteru liniowego" - dodaje Shaw - "czasami mogą minąć lata - i tak było w tym przypadku - zanim owocna rewizja udanego modelu stanie się możliwa. Nie starałem się poprawiać tej kolumny, to raczej nowa technologia sprawiła, że upgrade stał się nieunikniony".
Jak zapewnia Harbeth, na tym poziomie jakości dźwięku niewielkie usprawnienia projektu mają znaczący wpływ na brzmienie. Nowy Harbeth Super HL5 Plus gra bardziej przejrzyście, a jednocześnie gładko i bardziej angażująco. Niezrównany RADIAL2 w połączeniu z nową zwrotnicą zaprojektowaną za pomocą najnowszego oprogramowania sprawia, że siódma generacja kolumn osiąga kolejny stopień muzycznej doskonałości przy zachowaniu wszystkich zalet poprzednika. To poważna kolumna dla poważnego słuchacza. Cena: 15.900zł/16.400zł/16.800zł (w zależności od wykończenia).

INFO www.audiosystem.com.pl

HARBETH SUPER HL5 PLUS