hi-fi

PRIMARE SERIA 60

news |

Prostota jest szczytem wyrafinowania - tak przynajmniej twierdzi firma Primare, która kieruje się tą zasadą

"Prostota jest szczytem wyrafinowania" - tak przynajmniej twierdzi firma Primare, która kieruje się tą zasadą od niemal 30 lat tworząc każdy nowy produkt. Lars Pedersen, który stoi na czele firmy, zaczął swoją przygodę z audio znacznie wcześniej pracując dla marki Copland.
Za sprawą najwyższej serii 60 Primare staje się ponownie obecne na rynku systemów hi-endowych, po raz kolejny wdrażając kultowe projekty podobnie jak w poprzednich dekadach. W A60 otrzymujemy tradycyjną jakość wykonania z prostotą wykończenia obudowy. Na potrzeby tego projektu zastosowano szereg najwyższej klasy układów analogowych oraz cyfrowych.
A60 dostosowany jest do obciążeń 4- i 8-omowych, przy których zapewnia moc odpowiednio 2x500W i 2x250W. Użyte komponenty są bardzo wysokiej jakości, m.in. zastosowano wewnętrzne okablowanie van den Hul, a gniazda głośnikowe i gniazda RCA to Nextgen WBT, aXLR-y są Neutrika.
W celu lepszej separacji zastosowano osobne zasilanie dla układów: analogowego i cyfrowego.
Dzięki technologii UFPD (Ultra Fast Power Device) dźwięk staje się szybszy i bardziej zwinny w znacznie szerszym zakresie częstotliwości.

PRE60 z kolei to audiofilski przedwzmacniacz w którym zastosowano najwyższej klasy DAC oraz odtwarzacz strumieniowy. Urządzenie posiada 2 pary wejść XLR od Neutrika, 4 pary wejść RCA są to Nextgen WBT, poza tym PRE60 zaopatrzono w 2 pary wyjść RCA i 2 pary zbalansowanych wyjść XLR. Oprócz obsługi z panelu frontowego lub z pilota dostępna jest pełna obsługa systemu z poziomu aplikacji Primare App, która obsługiwana jest przez urządzenia z iOS i Android.
Umożliwia ona wybór i zmianę wejść, regulację głośności, przeszukiwanie zawartości zasobów on-line oraz dostęp do bibliotek muzycznych.
Oba urządzenia zaprojektowano i wyprodukowano w Szwecji.
Cena każdego urządzenia to 29.900 złotych.

INFO www.voice.com.pl

PRIMARE