hi-fi

AURALiC ARIES

news |

Aries to pierwszy produkt Auralica w technologii Lightning Streaming, i zarazem pierwszy na świecie, który umożliwia streamowanie

Aries to pierwszy produkt Auralica w technologii Lightning Streaming, i zarazem pierwszy na świecie, który umożliwia streamowanie plików Double DSD po Wi-Fi.

Aries działa jako łącznik pomiędzy plikami z muzyką znajdującymi się na urządzeniu sieciowym lub dostarczanymi za pośrednictwem wysokiej jakości usług online (WIMP, Qobuz), a wszelkiej maści DAC-ami, pozwalając na streamowanie muzyki niemal w każdym formacie hi-res, łącznie z DSD, Double DSD i DXD - zarówno po kablu LAN jak i bezprzewodowo.

Aries zbudowano na platformie Auralic Tesla, która opiera się na czterordzeniowym procesorze ARM Coretex-A9 pracującym z zegarem 1GHz, 1GB szybkiej pamięci DDR3 i 4GB pamięci stałej ftypu Fash. Moc obliczeniowa Tesli kształtuje się na poziomie 25000 MIPS, więcej niż potrzeba do sprawnej obsługi dużej ilości formatów zapisu audio: AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WV i WMA.

Wejścia Ariesa obejmują dwuzakresowe Wi-Fi, gigabitowy port LAN oraz USB 2.0, do którego można podłączyć dysk twardy lub pendrive. Wyjścia to USB z opatentowaną przez Aurelica technologią ActiveUSB, a także: AES/EBU, coaxial i TOSLINK.

Ceny w Polsce: Aries LE 4.199zł, Aries 6.299zł (wersja z lepszym zasilaniem i zegarami femtoclock)

INFO auralic.pl

AURALiC ARIES