kino domowe

ULTRA HD WEDŁUG SAMSUNGA

news |

Kilka dni po premierze telewizorów UHD firmy LG - o których napisaliśmy wcześniej na naszej stronie - odbyły się warsztaty

Kilka dni po premierze telewizorów UHD firmy LG - o których napisaliśmy wcześniej na naszej stronie - odbyły się warsztaty firmy Samsung mające za zadanie zaprezentowanie nowych możliwości w zakresie wyświetlania obrazów przez telewizory o rozdzielczości Ultra High Definition.

Prezentacja firmy Samsung mimo iż tematycznie zbieżna była z prezentacją LG, to jednak miała zupełnie inny charakter.

Była bardziej kameralna, a zarazem bardziej techniczna i konkretna. Chociaż początkowo zapowiadało się śmiertelnie poważnie, długo i nudno - zwłaszcza jak prelegent omawiając skąd wziął się pomysł zakrzywionego ekranu zaczął od starożytności? Ale po niezbyt długiej części teoretycznej było mnóstwo czasu na własne "eksperymenty" ze zgromadzonymi telewizorami. Goście podłączali własne smartfony czy pendrive'y z materiałami wideo i porównywali jak w praktyce działa upscaling w telewizorach UHD. Z kolei specjaliści z Samsunga służyli pomocą i chętnie udzielali odpowiedzi na dociekliwe pytania ze strony zaproszonych gości. Generalnie bardzo udana i konkretna konferencja prasowa i oby takich więcej. Mogliśmy dokładnie poznać działanie flagowego modelu HU8500 - potężnego, szybkiego i przede wszystkim zakrzywionego telewizora Samsung Smart TV oferującego obraz w zachwycającej rozdzielczości Ultra High Definition.

samsung


Najnowszy model Samsung Smart TV HU8500 jest kwintesencją rozwiązań technologicznych koreańskiego producenta, które całkowicie zmieniają dotychczasowe oblicze rozrywki dostarczając doznań zupełnie nowej jakości. Oczywiście rzeczą, która od razu rzuca się w oczy w najnowszym modelu telewizora Samsung jest jego ekran o optymalnym zakrzywieniu 4200R.

Dzięki kształtowi telewizora, wyświetlany obraz zyskuje jeszcze większą głębię, a rozdzielczość Ultra HD umożliwia zobaczenie nawet najdrobniejszych szczegółów niewiarygodnie czystego obrazu, także w 3D.

Ostry i czysty obraz to również zasługa zastosowanych innowacyjnych technologii Samsung. Digital Noise Filter i Digital Clean View odpowiadają za brak jakichkolwiek zakłóceń cyfrowych. Płynność wyświetlanego obrazu, nawet podczas najbardziej dynamicznych scen akcji, gwarantuje technologia Clean Motion Rate 1200Hz. Dzięki tak wysokiemu współczynnikowi CMR, możemy być pewni że unikniemy jakichkolwiek rozmyć obrazu. Oprócz krzywizny ekranu głębię wyświetlanych treści zwiększa funkcja Auto Depth Enhancer. Jest to algorytm, który analizuje obszary obrazu i optymalnie dostosowuje kontrast poszczególnych planów dla jeszcze większego poczucia głębi. Filmowe doświadczenia nie byłyby jednak pełne bez pięknie odwzorowanych barw. Za ten element odpowiedzialna jest nowa, zaawansowana technologia Samsung PurColor. Dzięki niej kolory wyświetlane na ekranie telewizora są dokładnie takie, jakie miały być w zamierzeniach filmowców.

Model HU8500 został wyposażony w funkcję skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition, która spisywała się naprawdę świetnie. Nawet dość kiepskiej jakości materiały źródłowe prezentowały się naprawdę dobrze. Podobnie jak filmik nakręcony smartfonem widoku za oknem sali konferencyjnej wyświetlany na wielkim ekranie prezentował oszałamiającą ostrość. Tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć osobiście oglądając materiały z różnej odległości i pod różnym kątem, więc znakomita jakość tych telewizorów Samsunga nie jest tylko marketingową papką.

hi-fi choice


Czym jeszcze mógł pochwalić się ten flagowy model Samsunga?

Otóż dzięki nowatorskiej funkcji Multi Screen na ekranie telewizora możemy jednocześnie wyświetlać obraz z aż czterech źródeł. Z kolei wbudowana kamera umożliwia sterowani za pomocą komend głosowych lub gestów. Ponadto, kamera ma także funkcję rozpoznawania twarzy.

Wbudowana karta sieciowa z funkcją WiFi Direct zapewnia dostęp do rozbudowanych funkcji telewizora, takich jak aplikacje Samsung Smart TV.

Na wyposażeniu tego zaawansowanego telewizora nie mogło zabraknąć takich rozwiązań jak podwójny tuner cyfrowy czy znanej z innych modeli telewizorów Samsung funkcji BD Wise Plus, która optymalizuje jakość obrazu oraz synchronizuje wszystkie urządzenia Samsung podłączone do telewizora kablem HDMI. HU8500 jest także gotowy na przyszłość, a to za sprawą zewnętrznego modułu UHD One Connect (Evolution Kit), który z czasem będzie można wymienić na nowy jeśli zostaną wprowadzone nowe funkcjonalności czy technologie których nie obsługuje ten model telewizora. Tak więc stosunkowo niewielkim kosztem możemy mieć zawsze owoczesny telewizor bez konieczności wymiany go na nowy model jeśli na rynku pojawią się noatorskie rozwiązania w zakresie wyświetlania obrazu czy odtwarzania dźwięku. Flagowy model Samsung Smart TV z zakrzywionym ekranem dostępny jest w dwóch rozmiarach przekątnej ekranu - 55 oraz 65 cali.

Ceny detaliczne: UE55HU8500: 13.999 zł, UE65HU8500: 20.999 zł
Na rynek trafiły także inny model telewizorów Ultra High Definition Samsung Smart TV HU6900 - tym razem z płaskim ekranem w trzech wariantach przekątnej ekrany - 40", 50" oraz 55 cali w sugerowanych cenach detalicznych: UE40HU6900 - 5.499zł, UE50HU6900 - 7.399zł, UE55HU6900 - 9.199zł

INFO www.samsung.pl

samsung