hi-fi

CRAYON AUDIO W POLSCE

news |

Crayon Audio to austriacki producent hi-endowej elektroniki audio, w ofercie którego znajdziemy obecnie tylko dwa urządzenia - kosmiczne monobloki

Crayon Audio to austriacki producent hi-endowej elektroniki audio, w ofercie którego znajdziemy obecnie tylko dwa urządzenia - kosmiczne monobloki CMA-1 i niewiele skromniejszy wzmacniacz zintegrowany CFA-1.2. Na pierwszy rzut oka widać, że konstruktorzy nie oszczędzali tutaj na materiałach. Obudowę wykonano z dużych brył aluminium poddanych obróbce na sterowanych komputerowo maszynach CNC. Pozwoliło to nie tylko na uzyskanie urządzenia o pięknych kształtach i minimalistycznej formie, której nie szpecą szpary ani śruby montażowe, ale także zbudowanie ciekawego systemu odprowadzania ciepła. W pokrywie wzmacniacza wykonano osiem otworów, które sam producent nazywa kominami. I rzeczywiście, określenie to wydaje się być całkiem adekwatne, ponieważ tunele są częścią większego, metalowego bloku, do którego przykręcono tranzystory mocy. Środkowemu rządkowi otworów na górze odpowiadają również przyciski umieszczone na przedniej ściance wzmacniacza. CFA-1.2 dysponuje mocą 64W (8 Ohm)/90W (4 Ohm). Użytkownik ma do dyspozycji trzy wejścia i jedno wyjście liniowe, jedno wejście dla gramofonu z wkładką MM lub MC, wyjście z przedwzmacniacza oraz bezpośrednie wejście do końcówki mocy. Na wyposażeniu znajduje się też pilot zdalnego sterowania. Konstruktorzy muszą być miłośnikami płyt winylowych, ponieważ mocno przyłożyli się do wbudowanego phono stage'a. Jest to podobno jeden z najlepszych zintegrowanych układów na rynku, co potwierdzają tak znani recenzenci, jak Srajan Ebaen z magazynu 6moons. Wiadomo jednak, że Crayon Audio pracuje nad czymś jeszcze lepszym - osobnym przedwzmacniaczem gramofonowym w równie ciekawej obudowie. Hi-endowy pono stage będzie nosił oznaczenie CPH-P. W katalogu austriackiej firmy ma się także pojawić odtwarzacz płyt kompaktowych CCD-1 dopasowany wzorniczo do CFA-1.2 i wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściem USB. Co więcej, niedługo w ofercie ma się pojawić także bezkompromisowy wzmacniacz słuchawkowy CHA-1.
Ceny: wzmacniacz zintegrowany CFA-1.2 - 18.900zł, odtwarzacz CCD-1 z przetwornikiem USB - 41.900zł, wzmacniacz słuchawkowy CHA-1 - 34.900 zł, phono stage CPH-P - 19.900zł. Monobloki są wykonywane na zamówienie i mogą zostać dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Para CMA-1 kosztuje 145.000zł.

INFO www.mojeaudio.pl

CRAYON AUDIO


hi-fi choice