hi-fi

JBL STUDIO 270 KOLUMNY

news |

Konsumenckie kolumny głośnikowe JBL doczekały się godnego następcy w postaci linii Studio 2, która gromadzi 10 modeli zestawów głośnikowych

Konsumenckie kolumny głośnikowe JBL doczekały się godnego następcy w postaci linii Studio 2, która gromadzi 10 modeli zestawów głośnikowych - podłogowych, regałowych, centralnych, surround i subwooferów.
Studio 270 to jeden z trzech modeli podłogowych nowej linii. Minimalistyczny design i niezwykle staranne wykonanie sprawiają, że do złudzenia przypomina czworościenny słup z wypolerowanego antracytu, o miękko zaoblonych krawędziach, a i masa (ponad 16kg!) tego złudzenia nie rozwiewa. We wnętrzu zagnieżdżono, jeden nad drugim, dwa przetworniki z membraną poliplasową (100mm średniotonowiec i 165mm głośnik niskotonowy) oraz 25mm kopułowy tweeter CMMD umieszczony w falowodzie High Definition Imaging (HDI), znanym już z okrytych sławą, profesjonalnych monitorów JBL M2 Master Reference. Pierwsze dwa budują czystość, precyzję i realizm wokali oraz basy tak gęste, że prawie namacalne ? podstawę dobrego, kinowego dźwięku. Wysiłki przetwornika niskich tonów wydatnie wspomaga zamontowany na tylnej ścianie port Slipstream, ograniczający wibracje i zakłócenia sygnału niskich częstotliwości, i w ten sposób finalnie cyzelujący brzmienie dołu pasma. Natomiast driver wysokich częstotliwości to specjalista od kształtowania kryształowo czystej, niezakłóconej i nie mniej potężnej górki pasma przenoszenia. Jego otoczenie gwarantuje dźwiękowi naturalną równowagę i sprawia, że wysokie tony odtwarzanie są jednakowo dobrze w całym pomieszczeniu. Cena: 2.998zł.

INFO www.jbl.pl

JBL STUDIO 270