kino domowe

PROJEKTOR HITACHI Z OBSŁUGĄ SIECI

news |

Firma Hitachi poinformowała o wprowadzeniu nowego, najlepszego w swojej klasie projektora LCD CP-X417.

Firma Hitachi poinformowała o wprowadzeniu nowego, najlepszego w swojej klasie projektora LCD CP-X417. Nowy projektor o jasności 3000 ANSI lumenów, zapewnia komunikację sieciową przewodową (i opcjonalnie bezprzewodową), posiada złącze HDMI i jest obsługiwany za pomocą ulepszonego, wygodnego oprogramowania sieciowego. Jest to urządzenie bardzo uniwersalne i wydajne, dlatego doskonale sprawdza się w różnych zastosowaniach, zarówno komercyjnych, jak i edukacyjnych.
INFO http://www.hitachi.plPełna wersja komunikatu prasowegoHitachi CP-X417 — nowy model w serii uniwersalnych projektorów LCD, wyposażony w obsługę sieci i funkcje łączności cyfrowej


Najlepszy projektor w tej klasie, wyposażony w przydatne funkcje
i przystosowany do wymagań różnych użytkowników


Firma Hitachi Digital Media Group poinformowała o wprowadzeniu nowego, najlepszego w swojej klasie projektora LCD CP-X417. Nowy projektor o jasności 3000 ANSI lumenów, zapewnia komunikację sieciową przewodową (i opcjonalnie bezprzewodową), posiada złącze HDMI i jest obsługiwany za pomocą ulepszonego, wygodnego oprogramowania sieciowego. Jest to urządzenie bardzo uniwersalne i wydajne, dlatego doskonale sprawdza się w różnych zastosowaniach, zarówno komercyjnych, jak i edukacyjnych.

“CP-X417 to wydajny i wygodny projektor z funkcją komunikacji sieciowej. Jest uniwersalny oraz łatwy i bezpieczny w eksploatacji. Dołączone oprogramowanie bardzo ułatwia codzienną pracę oraz zarządzanie jednym lub wieloma projektorami w sieci” — mówi Axel Kutschke, product manager w Hitachi Digital Media Group. “Złącze HDMI, wcześniej instalowane tylko w projektorach najwyższej klasy, oraz zgodność z systemem Vista pozwalają z powodzeniem wykorzystywać ten projektor zarówno dziś, jak i w przyszłości”.

Projektor posiada wbudowany interfejs sieci przewodowej, a ponadto można do niego dołączyć opcjonalną kartę bezprzewodową. Dzięki obsłudze sieci użytkownik ma do dyspozycji wiele dodatkowych funkcji. Za pomocą nowego oprogramowania urządzenie można łatwo podłączyć do sieci, a następnie zarządzać nim za pomocą przeglądarki. Dostępne są funkcje sterowania, diagnozowania, monitorowania oraz zarządzania całymi grupami projektorów. Istnieje możliwość sprawdzenia stanu zużycia lampy oraz informacji o najbliższej wymianie filtra, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie liczby nieplanowanych przestojów. Można również zaprogramować powiadomienia przez e-mail o przekroczeniu określonych progów eksploatacyjnych, a nawet o odłączeniu projektora od sieci — ta ostatnia funkcja stanowi dodatkową ochronę projektora przed kradzieżą. Dostępne są mechanizmy zdalnego sterowania jednym lub wieloma projektorami. Na przykład, można na wszystkich projektorach wyświetlić komunikat o konieczności ewakuacji z budynku (funkcja e-shot), albo wyłączać projektory, które pozostawiono niepotrzebnie włączone, i w ten sposób zmniejszać zużycie energii. Dostępne są również takie funkcje jak prezentacje bez komputera oraz obsługa wielu ekranów — możliwość wyświetlania obrazów z 4 komputerów podłączonych jednocześnie drogą bezprzewodową.

Projektor CP-X417 pozwala szybko wyświetlić świetnie wyglądający obraz. Szybkie przygotowanie do pracy ułatwiają takie funkcje niespotykane w projektorach innych marek, jak nazwy sygnałów źródłowych, funkcja zmieniania częstotliwości pilota na podczerwień oraz specjalne tryby wyświetlania na tablicach białej, czarnej lub zielonej. Dostępne są również tryby rozdzielczości zapewniające prawidłową współpracę z nowoczesnymi notebookami wyposażonymi w panoramiczne ekrany (obraz w rozdzielczości WXGA jest wyświetlany w prawidłowy sposób). W trybie dziennym projektor wyświetla obraz wzbogacony, o większej jaskrawości i nasyceniu barw. Projektor został wyposażony w przycisk My Button, dzięki któremu obsługa urządzenia jest bardzo wygodna.

Wielu użytkowników bardzo obawia się ryzyka kradzieży projektora. Firma Hitachi wyposażyła swoje urządzenie w liczne zabezpieczenia, takie jak czujnik przenoszenia, stalowy pręt zabezpieczający, blokada kodem PIN na kilku poziomach, etykieta zabezpieczająca oraz blokada Kensington.

Projektor CP-X417 wyposażono w funkcję korekcji palety kolorów gamma, znaną z projektorów wyższej klasy przeznaczonych do kina domowego.