hi-fi

MCINTOSH MT5 GRAMOFON

news |

Do sprzedaży na polskim rynku trafił nowy gramofon firmy McIntosh o nazwie MT5. Posiada on wysokiej jakości akrylowy talerz o wadze 2,3kg

Do sprzedaży na polskim rynku trafił nowy gramofon firmy McIntosh o nazwie MT5. Posiada on wysokiej jakości akrylowy talerz o wadze 2,3kg, precyzyjne ramię i wysokopoziomową wkładkę typu MC, która jest kompatybilna z wejściem MM we wzmacniaczach gramofonowych. Także w komplecie znajduje się przeźroczysta pokrywa chroniąca wkładkę i płytę.
MT5 to gramofon z napędem paskowym. Silnik na prąd stały ma niskoszumne łożyska i pochodzi ze Szwajcarii. Podświetlany, magnetycznie zawieszony talerz na ceramicznym łożysku emituje delikatną, zielonkawą poświatę. Zaawansowany system zawieszenia talerza i precyzyjna kontrola obrotów silnika gwarantują absolutną stabilność i cichą pracę urządzenia, zapewniając przyjemność z obcowania z płytą winylową. Pomimo tego, że konstrukcja gramofonu jest misterna, to jego ostateczna kalibracja w domu użytkownika jest prosta. Zaledwie kilka czynności dzieli posiadacza tego urządzenia od możliwości cieszenia się dźwiękiem ulubionych płyt. Każdy MT5 jest skalibrowany fabrycznie - ustawienia ramienia, montażu wkładki, nacisku igły i antyskatingu są wykonywane przez producenta, dzięki czemu urządzenie jest od razu gotowe do pracy. Oczywiście wszelkie regulacje typowe dla najwyższej klasy gramofonów są także możliwe do wykonania przez samego właściciela. MT5 zachowuje charakterystyczne wzornictwo dla urządzeń firmy McIntosh. Materiały użyte do konstrukcji chassis pomagają stłumić wszelkie szumy, rezonanse i podkolorowania dźwięku. Dzięki temu to, co słyszymy, jest tym, co zapisano na odtwarzanej płycie winylowej.

INFO www.hificlub.pl

MCINTOSH MT5