hi-fi

HAIKU OD TALCOMP PRODUCTION

news |

Po premierze która miała miejsce na tegorocznej wystawie Audio Show firma Talcomp Production przedstawia swój nowy wzmacniacz

Po premierze która miała miejsce na tegorocznej wystawie Audio Show firma Talcomp Production przedstawia swój nowy wzmacniacz hybrydowy Haiku. Konstrukcyjnie to połączenie klasycznego wzmacniacza lampowego SE z uniwersalnością i możliwościami mocowymi tranzystorowej końcówki mocy. Stopnie wstępne zawierają znane z doskonałej liniowości triody 6SL7, po których następuje lampowy stopień mocy w konfiguracji SE na lampach 6L6.
Zamiast transformatora wyjściowego zastosowano jeden stopień tranzystorowy zapewniający prawidłowe dopasowanie do obciążenia niezależnie od parametrów zestawów głośnikowych. Impedancja znamionowa może wynosić nawet 2ohmy, a skuteczność może być niska ze względu na duży zapas mocy jakim dysponuje wzmacniacz. Duża część mocy wyjściowej jest oddawana w klasie A. Każdy ze stopni mocy zawiera osobny zasilacz. Oddzielne zasilanie posiada również sekcja lampowa. Wszystkie elementy przed zamontowaniem są dokładnie mierzone i dobierane w pary lub czwórki. Część lampowa jest wykonana metodą punkt-punkt z użyciem srebrnych połączeń.
INFO gt@talcomp.pl