gadżety

UNIWERSALNE DOKOWANIE DENONA

news |

Denon wprowadza na rynek pionierskie rozwiązanie: stacja dokująca ASD-3N/3W. Oprócz oczywistej funkcji jaką jest współpraca

Denon wprowadza na rynek pionierskie rozwiązanie: stacja dokująca ASD-3N/3W. Oprócz oczywistej funkcji jaką jest współpraca wzmacniacza czy amplitunera z iPodem, Denon rozszerzył jej możliwości o przewodowy lub bezprzewodowy dostęp do sieci oraz do zasobów zapisanych na komputerze. Obydwie stacje ASD-3N i ASD-3W oferują taka samą funkcjonalność, z jedną tylko różnicą - model 3W posiada zintegrowaną antenę Wi-Fi i umożliwia bezprzewodową komunikację z routerem, a dzięki temu z Internetem i komputerami. Zintegrowana technologia W-LAN oferuje wsparcie standardów bezpieczeństwa WEP, WPA i najbardziej zaawansowanego WPA2. Każdy, kto zarządza swoimi plikami audio i zdjęciami na swoim PC będzie również zadowolony z możliwości ASD, ponieważ obydwa modele posiadają certyfikat DLNA aby idealnie współpracować z serwerami muzycznymi. Cena ASD-3N to 695 zł, natomiast ASD-3W wyceniono na 895 zł.
INFO http://www.horn.pl
Pełna wersja komunikatu prasowegoUniwersalna stacja dokująca DENON ASD-3N i ASD-3W


iPod i dostęp do sieci dla każdego


Każdy z nas wie, ile jest akcesorii do odtwarzaczy iPod. Denon wprowadza właśnie na rynek pionierskie rozwiązanie: stacja dokująca ASD-3N/3W. Oprócz oczywistej funkcji jaką jest współpraca wzmacniacza czy amplitunera z iPodem, Denon rozszerzył jej możliwości o przewodowy lub bezprzewodowy dostęp do sieci oraz do zasobów zapisanych na komputerze. Piszemy zasobów, bo oprócz dźwięku ASD potrafi również przesyłać zdjęcia w formacie JPEG.

Co zrobić, jeżeli znudziliśmy się naszymi płytami CD i stacjami radiowymi FM? Wystarczy podłączyć białą lub czarną stację dokującą do dowolnego urządzenia ze stereofonicznym wejściem chinch. Dzięki temu mamy po pierwsze dostęp do “niezgłębionych” zasobów Internetu i ponad 7.000 stacji radiowych i podcastów w formatach MP3 i WMA, a po drugie możemy korzystać z nagrań zapisanych w formatach MP3, WMA, WAV, WMA Lossless Transcode i FLAC na naszym komputerze.

Obydwie stacje ASD-3N i ASD-3W oferują taka samą funkcjonalność, z jedną tylko różnicą - model 3W posiada zintegrowaną antenę Wi-Fi i umożliwia bezprzewodową komunikację z routerem, a dzięki temu z Internetem i komputerami. Zintegrowana technologia W-LAN oferuje wsparcie standardów bezpieczeństwa WEP, WPA i najbardziej zaawansowanego WPA2. Każdy, kto zarządza swoimi plikami audio i zdjęciami na swoim PC będzie również zadowolony z możliwości ASD, ponieważ obydwa modele posiadają certyfikat DLNA aby idealnie współpracować z serwerami muzycznymi.

Aby sprostać wysokim wymaganiom entuzjastów audio wideo w opisywanych stacjach dokujących zastosowano doskonałe przetworniki C/A oraz przedwzmacniacz zbudowany z wysokiej klasy podzespołów. Audiofilskiego obrazu dopełniają złocone gniazda chinch. Dużym ułatwieniem obsługi jest możliwość współpracy z pilotami zdalnego sterowania od przystosowanych urządzeń Denona (wszystkie z obecnej linii) oraz graficzne menu, wyświetlane na dowolnym TV wyposażonym w wejście S-Video, pozwalające poruszać się po zasobach sieci jak i odtwarzacza iPod. Aby zupełnie zintegrować ASD z amplitunerami Denona wszystkie informacje z iPoda jak i sieci wyświetlane są również na wyświetlaczu urządzenia.

Ostatnią wiadomością, dobrą dla wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z dostępu do sieci lub plików zapisanych na komputerze, a nie posiadają Denona, jest to, że obydwie stacje dokujące współpracują z dowolnym wzmacniaczem/amplitunerem wyposażonym w stereofoniczne gniazda chinch, czyli praktycznie z każdym!

Poniżej informacje techniczne w pigułce.

Uniwersalna stacja dokująca ASD-3N i ASD-3W

Wprowadzenie: Listopad/Grudzień 2007
Wykończenie: Biały lub czarny

· Współpraca ze wszystkimi obecnie produkowanymi modelami iPodów
· Interface LAN dla radia internetowego (MP3 i WMA), audio streamingu z serwerów muzycznych kompatybilnych z DLNA (formaty WMA, MP3, WAV, AAC, FLAC i WMA Lossless Transcode) oraz streamingu obrazów JPEG
· Połączenie Wi-Fi przez zintegrowaną antenę WLAN; wsparcie dla standardów bezpieczeństwa (WEP, WPA i WPA2) – model ASD-3W
· Funkcje iPoda i sieciowe we wszystkich komponentach audio posiadających analogowe wejście A/V
· Wysokiej klasy przetworniki C/A i doskonały pre-amp
· Wyświetlanie zdjęć i video ze zgodnego iPoda (poprzez gniazdo S-Video)
· Wielojęzykowe graficzne menu (GUI) i meta dane wyświetlane na ekranie
· Obsługa przez pilota zdalnego sterowania urządzeń Denon ze złączem Dock Control Connector (np. AVR-1908)
· Wyświetlanie menu i meta danych na wyświetlaczu amlitunera Denon ze złączem Dock Control Connector (np. AVR-1908)
· Złocone gniazda
· W zestawie zasilacz, pilot zdalnego sterowania, przewody audio/video i Dock Control


Wymiary (S x W x G):
ASD-3N: 120 x 43.8 x 120 mm
ASD-3W: 120 x 43.8 (98.3 mm z anteną Wi-Fi) x 154.5 mm


Cena ASD-3N: 695 PLN
Cena ASD-3W: 895 PLN