kino domowe

NOWE AMPLITUNERY DENONA Z SERII X

news |

Dwa kolejne modele amplitunerów kina domowego z nowej Serii X od Denona - AVR-X4000 i AVR-X3000

Dwa kolejne modele amplitunerów kina domowego z nowej Serii X od Denona - AVR-X4000 i AVR-X3000 - oferują nowy poziom prostoty obsługi, świetne parametry i idealne rozwiązania dla domowej rozrywki.
Dla wiernego odtwarzania dźwięku przestrzennego każdy z siedmiu kanałów nowych AVR-ów jest wyposażony w identyczny wzmacniacz o równej mocy (AVR-X4000: 200W na kanał, AVRX3000: 180W). Ze względu na fakt, że każdy ze wzmacniaczy skonstruowano z obwodów dyskretnych i ściśle dobranych komponentów, odtwarzanie dźwięku przestrzennego stoi na niezwykle wysokim poziomie. Ścieżki sygnałowe są tak krótkie, jak to tylko było możliwe, by ograniczyć degradację sygnału w obwodach audio do minimalnego poziomu. W celu zapewnienia jeszcze bardziej wciągających doznań dźwięku przestrzennego oba nowe urządzenia wyposażono w DTS-Neo:X, Audyssey DSX oraz Dolby ProLogic IIz, by zasilić głośniki efektowe (przód-góra i/lub frontowe szerokie). Podczas gdy AVR-X3000 umożliwia przetwarzanie 7.1 kanałów, AVR-X4000 może obsłużyć nawet 9.2 kanałów, w tym 2 niezależne subwoofery.
Jeśli chodzi o możliwości połączeniowe, nowe AVR-y dziedziczą niezwykle wszechstronny zestaw funkcji sieciowych. Znana technologia AirPlay na pozwala uwolnić biblioteki muzyczne iTunes zapisane w komputerach Mac i PC lub w urządzeniach mobilnych firmy Apple i odtwarzać je poprzez amplituner. Obsługa i dostęp do tysięcy internetowych stacji muzycznych i usług internetowych serwisów muzycznych, takich jak Spotify i last.fm otwiera drzwi salonu na dosłownie nieograniczone zasoby źródeł muzyki. Dzięki kompatybilności z DLNA 1.5 amplitunery mogą odtwarzać pliki muzyczne bez przerw (w tym formaty audio HD, jak FLAC HD czy WAV HD do 24bitów i 192kHz) zapisane na dyskach sieciowych (NAS), w komputerze PC lub za pośrednictwem podłączenia do przedniego portu USB. By mieć jeszcze większą kontrolę nad tymi funkcjami, stworzono aplikację Denon Remote App dostępną dla urządzeń mobilnych z iOS-em i Androidem (użytkownicy mają możliwość obsługi swojego konta Spotify poprzez tę aplikację).

INFO www.denon.pl