hi-fi

VINCENT SV-237 WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

news |

Najpopularniejsze, wręcz legendarne wzmacniacze zintegrowane Vincenta, czyli SV-236 i SV-236MK doczekały się swojego następcy

Najpopularniejsze, wręcz legendarne wzmacniacze zintegrowane Vincenta, czyli SV-236 i SV-236MK doczekały się swojego następcy - modelu SV-237. Główną, widoczną już na pierwszy rzut oka różnicą pomiędzy nową integrą a starszymi wersjami jest obecność wejścia USB. Ponadto wprowadzono szereg drobnych ulepszeń konstrukcyjnych, dzięki którym muzykalność i ogólna jakość dźwięku uległa znaczącej poprawie. Wzmacniacz poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi kolumnami, przy czym w jego brzmieniu nie będzie żadnego napięcia, nawet przy dużych poziomach głośności. W sekcji przedwzmacniacza użyto lamp 6N1P. Lampowa muzykalność związana jest z brakiem wyostrzeń i nadmiernej chłodnej analityczności w dźwięku.
W wyniku wprowadzenia modyfikacji układu zwiększeniu uległ również stosunek sygnału do szumu. Oprócz tego poprawiono precyzję kontroli regulacji głośności z pilota. Wzmacniacz SV-237 to wspaniała baza do modyfikacji, które mogą polegać na wymianie podstawowych lamp seryjnych na lepsze zamienniki tego samego typu z bieżącej produkcji lub NOS takich marek, jak Telefunken, Valvo, Brimar. Seryjne lampy dzięki dobrym warunkom pracy mają długą trwałość, którą mierzy się latami. Można przyjąć, że typowy jest co najmniej 5-letni okres eksploatacji lamp seryjnych. Wiele osób ma obawy związane z eksploatacją urządzeń z lampami elektronowymi, obawiając się o ich trwałość. W przypadku Vincenta SV-237 jest to zupełnie nieuzasadnione z uwagi na długowieczność lamp w takim zastosowaniu. Cena: 7.150zł.

INFO www.audiosystem.com.pl