hi-fi

MUSICAL FIDELITY M1 SDAC

news |

Musical Fidelity M1 SDAC to zaawansowana konstrukcja, która w jednej obudowie łączy przetworniki C/A, A/C, przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy.

Musical Fidelity M1 SDAC to zaawansowana konstrukcja, która w jednej obudowie łączy przetworniki C/A, A/C, przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy. Fantastyczne brzmienie, mnogość wejść cyfrowych i analogowych, obsługa rozdzielczości 192kHz/24bity i ogromna wygoda użytkowania - to atuty, które doceni każdy audiofil.
Brytyjscy projektanci, wykorzystując swoje bogate doświadczenie, konstrukcję M1 SDAC oparli na 32-bitowym przetworniku C/A i wysokiej jakości przetworniku próbkującym. Dzięki temu urządzenie bez najmniejszego problemu radzi sobie nawet z gęstymi formatami w rozdzielczości do 192kHz/24bitów i potrafi oddać zapisane w nich piękno muzyki. Sekcja konwertera C/A jest ponadto wyposażona w przetwornik A/C. To niezwykle użyteczne udogodnienie, dzięki któremu M1 SDAC zapewnia wyjście sygnału cyfrowego z dowolnie wybranego wejścia.
Fantastyczne możliwości M1 SDAC to także efekt wzbogacenia urządzenia w przedwzmacniacz słuchawkowy. To dzięki niemu każdy audiofil po podłączeniu słuchawek może cieszyć się doskonałą reprodukcją dźwięku bez przeszkadzania innym domownikom. Ta sekcja wyróżnia się bardzo niską impedancją wyjściową, wybitną liniowością i niskimi zniekształceniami, a przy tym bez problemu jest w stanie wysterować dowolne słuchawki. Fanów bogatego dźwięku o dużym natężeniu głośności ucieszy fakt, że urządzenie dopuszcza 2W szczytowego wyjścia.
M1 SDAC zachwyca również swoją funkcjonalnością. Na tylnej ściance oprócz sześciu wejść cyfrowych znajdują się także analogowe, m.in. koncentryczne SPDIF, AES/EBU z gniazdem XLR i optyczne Toslink. Dwa pierwsze akceptują sygnał o rozdzielczości 192kHz/24bity, optyczne do 96kHz. Ale to nie koniec wspaniałych możliwości połączeniowych. Wejście USB, takie samo jak w najnowocześniejszym V-Link 192, oraz bezprzewodowa technologia Bluetooth znakomicie rozszerzają dostęp do źródeł dźwięku i sprawiają, że M1 SDAC jest idealnym partnerem dla źródeł mobilnych i komputerowych. Bluetooth wykorzystuje szynę I2 aptX 48 kHz, dzięki czemu wyróżnia się znacznie lepszymi parametrami od zwykłej wersji, a ponadto jest kompatybilna z wcześniejszymi implementacjami Bluetooth. Perfekcyjną wygodę obsługi zapewnia zdalne sterowanie, a wyzwalacz 12V umożliwia współpracę z innymi systemami muzycznymi. Cena: 4.899zł.

INFO www.audioklan.com.pl