kino domowe

MARANTZ NR1604 I NR1504 NOWE SIECIOWE AMPLITUNERY

news |

Marantz wprowadził do sprzedaży dwa nowe amplitunery sieciowe o wyjątkowo smukłej konstrukcji

Marantz wprowadził do sprzedaży dwa nowe amplitunery sieciowe o wyjątkowo smukłej konstrukcji - NR1604 i NR1504. Obydwa dostarczają najbardziej zaawansowany pakiet możliwości sieciowych, otwierając przed użytkownikiem niemal nielimitowaną ilość źródeł muzyki. Wbudowana technologia AirPlay pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie zawartości bibliotek muzycznych z iPhone'a, iPoda touch i iPada. Dzięki standardowi DLNA można również przesyłać muzykę strumieniowo z lokalnego dysku pamięci masowej (NAS), słuchać tysięcy stacji radia internetowego lub muzyki z takich serwisów muzycznych, jak Spotify czy Last.fm. Co warte szczególnej uwagi, urządzenia obsługują pliki Apple lossless i FLAC HD 192/24, i pracują w trybie gapless.
Obok możliwości streamingu z sieci Marantz oferuje typową dla marki wysoką jakość dźwięku możliwą do uzyskania dzięki sekcji dyskretnego wzmacniacza. NR1504 posiada 5-kanałowy wzmacniacz o mocy 85W na kanał. Sześć wejść HDMI umożliwia równoczesne podłączenie dekodera satelitarnego, odtwarzacza BD/DVD i konsoli do gier. Fani urządzeń przenośnych, takich jak kamery i różnego rodzaju smartfony oraz tablety, pokochają wejście HDMI na przednim panelu. Część użytkowników skorzysta również z umieszczonego na froncie gniazda USB. Wszystkie ustawienia są dokonywane w bardzo prosty sposób ? z pomocą zaawansowanego graficznego interfejsu użytkownika (GUI) z polskim menu, asystenta ustawień i pomiarów w pomieszczeniu dokonywanych przez Audyssey MultEQ. Nie ma więc potrzeby studiowania instrukcji użytkownika, wystarczy podążać za instrukcjami na ekranie.
Dla jeszcze większej wygody można także użyć urządzenia przenośnego z systemem Android lub iOS, by kontrolować NR z poziomu aplikacji Marantz Remote App.
NR1604 oferuje jeszcze więcej mocy z 7-kanałowego wzmacniacza (90W na kanał) i przewyższa możliwości audio oraz wideo swojego mniejszego brata. Warta podkreślenia jest zdolność NR1604 do współpracy z ekranami TV następnej generacji wyświetlającymi obraz 4k Ultra HD. Oprócz 4k i 3D pass-through, NR1604 oferuje również upscaling wideo do 1080p i 4k, by umożliwiać korzystanie z przyszłych rozwiązań. Dodatkowo używając funkcji Multi Zone, można słuchać muzyki odtwarzanej w głównym pomieszczeniu, a także dodatkowo w innym, jak kuchnia czy sypialnia, po podłączeniu dodatkowej pary głośników.

INFO www.marantz.pl