hi-fi

AUDIOMICA INTERKONEKTY USB

news |

Firma Audiomica wprowadziła do sprzedaży dwa interkonekty USB. Model Pebble należy do topowej serii Consequence

Firma Audiomica wprowadziła do sprzedaży dwa interkonekty USB. Model Pebble należy do topowej serii Consequence, a model Carnelian wchodzi w skład Red Series (Reference). Kable te zastąpią dotychczas sprzedawane Crystal Gold i Azur Clear.
Pebble Consequence ma przewodniki wykonane z miedzi OCC. Przewód zbudowano z czterech żył ekranowanych osobno i skręconych w środek. Każda żyła to trzy przewodniki ułożone równolegle. Skomplikowana konstrukcja wielożyłowa ma znosić wzajemną indukcję prądów przez pole magnetyczne wytwarzane przez sąsiednie żyły, eliminując zakłócenia. Jak podaje producent, przy takim rozwiązaniu filtr przeciwzakłóceniowy jest zbędny, dlatego zrezygnowano z dodatkowego filtrowania DFSS. Zastosowano specjalny izolator z teflonu FEP o dużej gęstości i wysokiej poprawności dielektrycznej, a także warstwy z PVC i separator z włókien tekstylnych. Ochrona przed polem elektromagnetycznym z foli aluminiowej została nałożona na każdy z czterech przewodników osobno, ze 100% pokryciem. Rodowane złącza USB (typu A/B) poprawiają kontakt, właściwości elektryczne oraz mechaniczne całej konstrukcji.
Carnelian Reference wykonano z posrebrzanej miedzi beztlenowej OFC (cztery przewodniki 20 AWG). System ekranowania DSS składa się z dwóch niezależnych ekranów - folii metalizowanej o 100% pokrycia i oplotu wielodrutowego o 70% pokrycia. Ponadto przewód wyposażono w filtr przeciwzakłóceniowy DFSS. Dielektrykiem jest spienione PVC wtryskiwane pod dużym ciśnieniem, a separatorem włókno tekstylne. Wtyki (USB A/B) poddano procesowi niklowania w podwójnym procesie galwanizacji.

INFO www.audiomica.com