hi-fi

MARKA ROGUE AUDIO W POLSCE

news |

Firma Audio System została dystrybutorem nowej marki - Rogue Audio. W środowisku audiofilskim wzmacniacze

Firma Audio System została dystrybutorem nowej marki - Rogue Audio. W środowisku audiofilskim wzmacniacze lampowe uchodzą często za lepsze od konstrukcji tranzystorowych. Prawidłowo zaprojektowany lampowiec jest bardziej kosztowny w produkcji od swojego tranzystorowego odpowiednika i właśnie z tego powodu technologia lampowa dostępna jest jedynie dla niewielkiej grupy entuzjastów sprzętu audio.
Rogue Audio to najlepsze topologie układów lampowych połączone ze starannie rozplanowanymi ścieżkami elektrycznymi, celem uzyskania jak najlepszego brzmienia. Konstruktorzy skoncentrowali swoją uwagę na uzyskaniu harmonii pomiędzy torem sygnałowym, a zasilaniem, w efekcie czego powstały projekty wybitne. Nawet najbardziej wymagający audiofile zachwycać się będą nieskazitelnością nagrań odtwarzanych przez wzmacniacze Rogue Audio.

Jakość wzmacniaczy Rouge widoczna jest już na pierwszy rzut oka, jednak nie jest to jedynie wrażenie powierzchowne. Podzespoły o bardzo wysokich tolerancjach, ścieżki drukowane z grubej miedzi oraz posrebrzane styki przełączników to tylko niektóre cechy odróżniające Rogue od konkurencji. Każdy z podzespołów jest przed montażem testowany przez wykwalifikowanego technika lub inżyniera. Wzmacniacze Rogue są ponadto konstruowane z myślą o ich długowieczności. Zastosowane w nich podzespoły elektroniczne posiadają przewidziany okres sprawności dalece wykraczający poza czas planowanego użytkowania urządzeń. Sposób obróbki chropowatych aluminiowych obudów ma na celu zwiększenie odporności na zarysowania i korozję, a frezowany panel czołowy oraz gałki są anodyzowane, dzięki czemu ich wygląd nie ulegnie w przyszłości zmianie.

Konstruktorzy Rogue Audio uważają, że naprawdę dobrze grający wzmacniacz powinien mieć odpowiednią obudowę. Od grubego panelu czołowego i gałek, aż po złocone gniazda z tyłu obudowy - wzmacniacze Rogue potrafią na wiele sposobów przemówić do audiofilskiego poczucia estetyki. Ekspresyjne wzornictwo, w którym zachowana jest równowaga pomiędzy formą a funkcjonalnością, jest owocem wyobraźni najwybitniejszych na świecie umysłów z branży wzornictwa przemysłowego. Wyszukana stylizacja oraz eleganckie linie wzmacniaczy Rogue zostały stworzone z myślą o gustach najbardziej oddanych miłośników high-endu.

Firma Rogue Audio powstała w oparciu o przekonanie, że wspaniałe wzmacniacze da się zaprojektować, wyprodukować i sprzedawać za rozsądne pieniądze. Urządzenia Rogue oferują ponadprzeciętny stosunek ceny do jakości, a dodatkowo są w stanie stawić czoła produktom konkurencyjnym w odpowiedniej kategorii cenowej.

Misja Rogue Audio

Filozofia Rouge jest prosta - należy projektować takie wzmacniacze, które chciałoby się samemu kupić.

Cenny:
Wzmacniacze zintegrowane
Sphinx ................. 6.300 zł
Cronus ................. 9.900 zł
Pharaoh ............... 15.900 zł

Przedwzmacniacze
Metis Magnum ........... 6.650 zł
Perseus ................ 8.600 zł
Ninety-Nine ........... 12.900 zł
Athena ................ 21.500 zł
Hera II ............... 39.600 zł

Końcówki mocy, monobloki
Atlas Magnum ........... 8.900 zł
Stereo 90 ............. 13.300 zł
Hydra ................. 13.300 zł
Medusa ................ 17.900 zł
M 150 ................. 21.900 zł
M 180 ................. 26.900 zł
Apollo Mono ........... 47.300 zł (para)

Przedwzmacniacze gramofonowe
Triton ................. 4.300 zł
Ares ................... 8.600 zł

INFO www.audiosystem.com.pl