gadżety

GRATKA DLA KOMPUTEROWYCH FILMOMANIAKÓW

news |

Już nie ma problemu z odtwarzaniem filmów na domowym komputerze...

Już nie ma problemu z odtwarzaniem filmów na domowym komputerze, stało się to za sprawą nowego monitora Benq. FP93GWa bo takie oznaczenie otrzymał oferuje szybki czas reakcji matrycy ? 5 ms dzięki czemu obraz jest bardzo dobrej jakości w aplikacjach 3D i filmach. Nawet przy bardzo dużej dynamice zmian obrazu, zachowana jest pełna płynność bez zniekształceń w tym pojawiania się efektu ducha. Z kontrastem 700:1 i jasnością 300 cd/m2, monitor FP93GWa zawsze generuje bardzo ostry i wyraźny obraz nawet przy jasnym oświetleniu zewnętrznym.
INFO www.benq.pl

Pełna wersja komunikatu prasowego

Monitor BenQ FP93GWa ? solidny monitor dla biznesu

Lipiec 2007 ? Firma BenQ zaprojektowała nowy model monitora LCD, przeznaczonego dla szerokiego kręgu odbiorców biznesowych i indywidualnych. Cechą wyróżniającą monitora jest cienka ramka wokół matrycy, 19 calowy panoramiczny ekran LCD, kontrast 700:1 oraz jasność 300 cd/m2. Wysoką jakość obrazu gwarantuje zastosowana zaawansowana technologia Senseye+Photo i 5 ms czas reakcji matrycy. Ze względu na wysoką wydajność przetwarzania obrazu oraz indywidualny styl, monitor jest dedykowany w szczególności dla odbiorców z instytucji finansowych, pracowni graficznych oraz edukacji.
Technologia Senseye+Photo
Porównując kolory i nasycenie barw odbitek na papierze fotograficznym z tymi samymi zdjęciami oglądanymi na ekranie monitora LCD, zadajemy sobie pytanie: Dlaczego zdjęcia różnią się od siebie pod względem wierności odwzorowania kolorów? Odpowiedzią jest opracowana w laboratoriach firmy BenQ technologia Senseye+Photo, stworzona z myślą o wyeliminowaniu niepożądanych efektów i przekłamań wyświetlania kolorów obrazu na ekranie monitora LCD. Technologia Senseye+Photo korzysta ze standardu sRGB, który gwarantuje najwyższą jakość wyświetlanego obrazu.
Szeroki zakres zastosowań
Monitor został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi obowiązującymi trendami w tym, cienką ramką wokół matrycy obrazu o szerokości 12 mm. Cienka ramka jest zaprojektowana m.in. dla umożliwienia budowy tzw. ścian monitorów ? wiele monitorów ustawionych obok siebie. W przypadku modelu BenQ FP93GWa, odległość pomiędzy dwoma sąsiadującymi obrazami to 24mm, co w zupełności wystarcza do wyświetlania dużych ilości danych w zastosowaniach tj. finanse, służba zdrowia, ośrodki badawcze i centra komunikacyjne.
Obraz najwyższej jakości
BenQ FP93GWa oferuje szybki czas reakcji matrycy ? 5 ms dzięki czemu obraz jest bardzo dobrej jakości w aplikacjach 3D i filmach. Nawet przy bardzo dużej dynamice zmian obrazu, zachowana jest pełna płynność bez zniekształceń w tym pojawiania się efektu ducha. Z kontrastem 700:1 i jasnością 300 cd/m2, monitor FP93GWa zawsze generuje bardzo ostry i wyraźny obraz nawet przy jasnym oświetleniu zewnętrznym.
Cena monitora: FP93GWa - 709 zł z VAT.