kino domowe

REWOLUCYJNY PROJEKTOR

news |

Hitachi wprowadza do swojej oferty nowy projektor LCD CP-A100/ED-A110, który na nowo zdefiniuje znaczenie ultra-krótkiej projekcji obrazu i zrewolucjonizuje

Hitachi wprowadza do swojej oferty nowy projektor LCD CP-A100/ED-A110, który na nowo zdefiniuje znaczenie ultra-krótkiej projekcji obrazu i zrewolucjonizuje sposób używania projektorów w edukacji i biznesie. Radykalne zmniejszenie odległości projekcyjnej i wprowadzenie funkcji wyświetlania pod dużym kątem umożliwiają umieszczenie cichego projektora CP-A100/ED-A110 bardzo blisko ekranu. Zwiększa to wygodę korzystania z urządzenia, komfort oglądania, bezpieczeństwo i eliminuje efekty cienia, powszechne przy konwencjonalnych projektorach. Funkcja ultra-krótkiej projekcji umożliwia uzyskanie obrazu na ekranie 60-calowym z odległości zaledwie 42 cm.
INFO http://www.hitachi.pl

Pełna wersja komunikatu prasowego


Nowy projektor Hitachi Ultra Short Throw to rewolucja w odbiorze obrazu przez użytkownika

Absolutnie nowatorska generacja projektorów LCD oferuje unikalne funkcje oraz znakomitą wydajność, bezpieczeństwo i jakość Hitachi


Hitachi Digital Media Group ogłosiła dzisiaj stworzenie projektora LCD CP-A100/ED-A110, który na nowo zdefiniuje znaczenie ultra-krótkiej projekcji obrazu i zrewolucjonizuje sposób używania projektorów w edukacji i biznesie. Radykalne zmniejszenie odległości projekcyjnej i wprowadzenie funkcji wyświetlania pod dużym kątem umożliwiają umieszczenie cichego projektora CP-A100/ED-A110 bardzo blisko ekranu. Zwiększa to wygodę korzystania z urządzenia, komfort oglądania, bezpieczeństwo i eliminuje efekty cienia, powszechne przy konwencjonalnych projektorach. Przełom w dziedzinie technologii optycznej, który dokonał się w firmie przy niewielkim dodatkowym nakładzie umożliwił Hitachi stworzenie zupełnie nowych wrażeń dla użytkowników i widowni.

„Nigdy dotąd na rynku nie było projektora o tak krótkiej odległości projekcyjnej, która zmieniłaby sposób użytkowania systemów projekcyjnych przez klientów. Użytkownicy mogą nawiązać lepszy kontakt z publicznością i nie muszą już unikać światła z projektora, zaś publiczność otrzymuje jasny obraz bez cieni i z małą ilością szumu, mogąc odbierać go w łatwy i przyjemny sposób”, mówi Axel Kutschke, Senior Manager działu produktów prezentacyjnych Hitachi Digital Media Group.

Funkcja ultra-krótkiej projekcji CP-A100/ED-A110 umożliwia uzyskanie obrazu na ekranie 60-calowym z odległości zaledwie 42 cm. Ta wyjątkowa wydajność jest możliwa jedynie dzięki unikalnej technologii optycznej Hitachi, która obejmuje soczewki, hybrydy i lustra, które eliminują potrzebę stosowania droższej i gorszej filozofii tradycyjnej. Dzięki temu, że projektor ustawiony jest tak blisko ekranu, obrazy są wolne od efektów cienia, które mogą zakłócać oglądanie oraz pracę interaktywnych białych tablic, które stały się dość popularne w tym środowisku pracy.

Projektor CP-A100/ED-A110 został zaprojektowany do użytku samodzielnego lub do bezpośredniej integracji z wiodącymi tablicami interaktywnymi dostępnymi na rynku. Oferuje to klientom wielką elastyczność w doborze własnego rozwiązania. Ponieważ okresy użytkowania projektorów z tablicami są rożne, umożliwia to klientom podjęcie odpowiedniej decyzji podczas zakupu tych dwóch przedmiotów i maksymalizację inwestycji w technologię tablic interaktywnych.

Oferując tak unikalne charakterystyki wydajnościowe, CP-A100/ED-A110 jednocześnie posiada wszystkie popularne funkcje zabezpieczeń, ergonomii, kosztów eksploatacji i ułatwień konserwacyjnych, których użytkownicy oczekują od projektorów Hitachi. Wysokiej jakości panel 3LCD w CP-A100/ED-A110 pozwala na uzyskanie soczystego obrazu bez migotania przy rozdzielczości XGA. Ten pierwszy z serii produktów oferuje 1500 lm przy normalnym poziomie jasności i 2000 lm w trybie jasnym. Szeroki wybór opcji audio, wizualnych, połączeń z komputerem i siecią zapewnia dużą wszechstronność i łatwość obsługi. Blokada z kodem PIN i blokada MyScreen z kodem PIN, zamocowanie zamka Kensington, zabezpieczająca belka ze stali nierdzewnej i odporne na modyfikacje etykiety zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Alarmy e-mail oferują dodatkowe zabezpieczenie w przypadku odłączenia projektora od sieci.

Bardzo ciche działanie projektor CP-A100/ED-A110 zawdzięcza wysoce efektywnemu filtrowi, który jest w stanie podtrzymać poziom temperatury, jednocześnie używając wolniejszego, cichego wentylatora. Gdy długi okres użytkowania elementów eksploatacyjnych ostatecznie dobiega końca, łatwy dostęp do lampy i filtra obniżają koszta serwisowania i zapewniają najniższe możliwe koszta posiadania.