kino domowe

NEC NP4001

news |

NEC Display Solutions po raz pierwszy wprowadza do sprzedaży projektor NEC NP4001, wyświetlający obraz w formacie 15:9.

NEC Display Solutions po raz pierwszy wprowadza do sprzedaży projektor NEC NP4001, wyświetlający obraz w formacie 15:9. Dzięki jasności 4500 ANSI lumenów i kontrastowi 2100:1, projektor NEC NP4001 znakomicie wyświetla obraz nawet w warunkach niesprzyjających projekcji, w miejscach takich, jak pasaże handlowe oraz duże pomieszczenia konferencyjne. Następca modelu NP4000, oferuje wyższą rozdzielczość 1280x768 pikseli (WXGA), co czyni projektor NEC NP4001 szczególnie interesującym w zastosowaniu w aplikacjach E-cinema. NEC NP4001 może być używany np. do wyświetlania reklam na panoramicznym ekranie przed właściwym seansem filmowym. Również nadawana bez przerwy reklama cyfrowa nie stanowi problemu dla nowego NEC NP4001 ? dzięki możliwości wyboru trybu jedno- lub dwulampowego, projektor osiąga czas pracy lamp nawet do 5000 godzin.

Dzięki pięciu wymiennym w bardzo prosty sposób obiektywom, projektor może wyświetlać obraz z różnych odległości z powiększeniem w zakresie 0.8 ? 8.3:1. Funkcja Lens Shift pozwala na przesunięcie obiektywu w pionie o 50%, a w poziomie o 10%, bez poruszania projektora. Umożliwia to wyświetlenie wolnego od zniekształceń obrazu, nawet w miejscach, gdzie przemieszczanie urządzenia jest trudne lub niemożliwe. Zarówno zoom, jak i ostrość kontrolowane są automatycznie. Korekcja efektu trapezowego w pionie wyrównuje defekty obrazu w przedziale +/- 40 stopni.


Dzięki dołączonemu sześciosegmentowemu kołu barwnemu (2 x RGB), projektor NEC NP4001 umożliwia wyjątkową kontrolę kolorów, zapewniając naturalne, nasycone barwy oraz wysoki kontrast. Jest to szczególnie przydatne w aplikacjach, w których mają one kluczowe znaczenie.


NEC NP4001 wyposażony został w liczne profesjonalne złącza sygnałowe, wliczając w to wejście komponentowe (BNC) oraz cyfrowo-analogowe DVI-I z kodowaniem HDCP dla materiału HD. Złącze RS232C pozwala na integrację oraz kontrolowanie projektora NEC w już istniejących instalacjach medialnych.


Gwarancja oraz serwis

NEC Display Solutions oferuje na projektor NEC NP4001 trzyletnią gwarancję 24/7 zapewniającą ciągłą pracę urządzenia (bez limitu godzin użytkowania), z wyłączeniem materiałów eksploatacyjnych takich jak lampy, kolo barwne, filtry, itp.


Krótka specyfikacja techniczna

NEC NP4001
DLP 1 x 0.65-calowy DMD chip
Rozdzielczość naturalna 1280 x 768 (WXGA)
Kontrast 2100:1 z (DynamicBlack?)
Intensywność światła w ANSI lumenach 4,500 (w trybie dwulampowym)
Zużycie energii 640 W (w trybie dwulampowym)
Waga 16.5 kg
Łączna żywotność do 5,000 godz (w zależności od trybu pracy)


Dostępność oraz cena

NEC NP4001 jest już dostępny na rynku. Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 21999,- zł. W zestawie z projektorem dostarczany jest kabel zasilający oraz analogowy VGA, a także bezprzewodowy pilot oraz instrukcja obsługi na CD.


O NEC Corporation

NEC Corporation, NEC Viewtechnology, Ltd. i NEC Display Solutions, Ltd. doszły do porozumienia w sprawie połączenia NEC Display Solutions, producenta monitorów, z NEC Viewtechnology, dostawcy projektorów, w nową firmę, która od 1 kwietnia 2007 r. działa na rynku monitorów LCD, monitorów plazmowych oraz projektorów. Nowa spółka, której właścicielem 100% udziałów jest NEC Corporation, ma siedzibę główną w Tokio w Japonii i działa pod nazwą NEC Display Solutions, Ltd. Jej prezesem został Yoshiaki Tsuda.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialna za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na cztery regiony sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową oraz Europę Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z czołowych światowych dostawców technologii wyświetlania obrazu w zakresie monitorów LCD, monitorów plazmowych oraz projektorów. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (technologie LCD i plazma) oraz monitory plazmowe dla kina domowego. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe aż urządzeń do pracy ciągłej (np. prezentacje w miejscu sprzedaży) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl


NEC Corporation (NASDAQ: NIPNY) to jeden ze światowych liderów wśród dostawców Internetu, sieci szerokopasmowych oraz rozwiązań dostosowanych do specyfiki działania dużych korporacji, jak również uwzględniających specjalistyczne potrzeby konsumentów na całym świecie. NEC dostarcza zindywidualizowane rozwiązania dla kluczowych segmentów rynku komputerowego, sieciowego oraz urządzeń elektronicznych poprzez wykorzystanie własnych doświadczeń na rynku IT i rynku sieciowym, a także poprzez dostarczanie zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych oferowanych przez NEC Electronics Corporation. Grupa NEC zatrudnia ponad 150 000 osób na całym świecie. W celu uzyskania dalszych informacji, proszę odwiedzić strony korporacyjne NEC pod adresem http://www.nec.com