hi-fi

NOWY DYSTRYBUTOR AKG

news |

Oferta firmy RB rozszerzyła się o kolejną markę należącą do koncernu Harman Consumer International mowa o marce AKG, producencie legendarnych słuchawek.

Oferta firmy RB rozszerzyła się o kolejną markę należącą do koncernu Harman Consumer International mowa o marce AKG, producencie legendarnych słuchawek. Z najnowszych modeli AKG można wymienić chociażby słuchawki K512, K514, K930 i model K530. Cena tego ostatniego to 389 zł.
INFO http://www.rb.com.plPełna wersja komunikatu prasowego
NOWE SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE AKG K 930 WIĘCEJ PRZYJEMNOŚCI PRZY SŁUCHANIU (I W ŻYCIU)

Nowe słuchawki stereofoniczne AKG® K 930 zapewniają najwyższej klasy rozrywkę, znakomitą jakość dźwięku i wyjątkową wygodę. Ponieważ jest to model bezprzewodowy, ich użytkownik może bez ograniczeń poruszać się po całym domu. Słuchawki pojawią się w sprzedaży od listopada 2007 r. Będą dostępne w kolorze białym (retro) lub czarnym (z dużym połyskiem). To znakomity prezent dla każdego wielbiciela słuchawek bezprzewodowych.
Dzięki słuchawkom K 930 można wygodnie słuchać muzyki, korzystać z konsoli do gier albo oglądać telewizję w dzień lub w nocy, nie przeszkadzając innym domownikom. Brak kabli, niezawodność odbioru oraz znakomita jakość dźwięku zapewniają użytkownikowi dużo przyjemności przy korzystaniu z tego urządzenia. Zintegrowany tuner z pętlą PLL gwarantuje maksymalny zasięg do 100 metrów (bez przeszkód). Sygnał przechodzi przez ściany i sufity, dlatego słuchawek można używać w dowolnym miejscu w domu lub w ogrodzie. Nowy system
H A Harman Intemational Company
AKG stosuje również technologię automatycznego skanowania oraz automatycznej regulacji wzmocnienia (AGC), dzięki czemu słuchawki z łatwością odbierają nadchodzące sygnały i dostrajają się do nich.
Słuchawki K 930 mają półotwartą konstrukcję supra-aural (z muszlami słuchawek opierającymi się o uszy) i są bardzo lekkie (ważą 180 g). Wyściełany, automatycznie regulowany pałąk dostosowuje się do kształtu głowy, zapewniając dużą wygodę. Minimalistyczne wzornictwo modelu K 930 obejmuje nie tylko same słuchawki, ale również nadawczą stację bazową, która pełni jednocześnie funkcję statywu i ładowarki akumulatorów (po umieszczeniu na stacji bazowej słuchawki wyglądają, jakby wisiały w powietrzu). Poza tym można używać kilku słuchawek naraz z tą samą nadawczą stacją bazową — w grupie raźniej.
Specyfikacje
Konstrukcja: półotwarta, supra-aural
Zakres częstotliwości: 18 Hz-22 kHz
Maksymalna skuteczność (SPL): 105 dB
Zakres częstotliwości: 864 MHz
Impedancja wejściowa: 19 Q
Zasięg: 100 m
Optymalna jakość transmisji: tuner z pętlą PLL
Waga (słuchawek): 180 g
Waga (stacji bazowej): 275 g
Automatyczne dostrajanie, automatyczna regulacja wzmocnienia (AGC)NOWY STYL SŁUCHAWEK AKG* MODELE K512i K514


Nowe stereofoniczne słuchawki hi-fi AKG K 512 i K 514 charakteryzują się znakomitym brzmieniem i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, ale to nie wszystko. Są to również pierwsze modele, które reprezentują nowy styl wprowadzony przez producenta. Cechą charakterystyczną jest logo AKG w kształcie pierścienia, które znajduje się na muszlach słuchawek i które będzie wykorzystywane przez firmę z Wiednia w celu umocnienia tożsamości marki.
Stereofoniczne słuchawki K 512 i K 514 znakomicie nadają się do zastosowania zarówno z przenośnymi odtwarzaczami MP3 i CD, jak i z komputerami stacjonarnymi oraz laptopami. Uzyskiwany za ich pomocą dźwięk charakteryzuje się dużą głębią basu oraz wyrazistym brzmieniem wysokich tonów. Urządzenia są wyposażone w kabel, którego rdzeń został wykonany z miedzi beztlenowej (99,99% OFC). Zapewnia to optymalną jakość dźwięku. Model K 514 ma konstrukcję półotwartą typu supra-aural (z muszlami słuchawek opierającymi się o uszy), zaś model K 512 — konstrukcję zamkniętą. Oba modele charakteryzują się wyjątkową wygodą, którą zapewniają: opatentowany przez AKG automatycznie regulowany pałąk, skóropodobne poduszki nauszne, niewielka waga urządzenia oraz pojedynczy kabel. Model
H A Harman Intemational Company
K512 dostępny jest w kolorze czarnym, a K 514 w kolorze brązowym (mocca). Oba produkty gwarantują wyjątkową wydajność za niewielką cenę. Będą dostępne w sklepach już w styczniu 2008 r.

Specyfikacje modelu K 512
Konstrukcja:zamknięta, supra-aural
Zakres częstotliwości:18Hz-20kHz
Maksymalna skuteczność (SPL):115 dB
Obciążenie znamionowe:200 mW
Impedancja wejściowa:32 Q
Waga (słuchawek):190 g
Kabel:rdzeń wykonany w 99,99% z miedzi beztlenowej, długość 2,5 m
Wtyczka, końcówki:utwardzane, pozłacane


Specyfikacje modelu K 514
Konstrukcja:półotwarta, supra-aural
Zakres częstotliwości:18 Hz-22 kHz
Maksymalna skuteczność (SPL):112 dB
Obciążenie znamionowe:200 mW
Impedancja wejściowa:32 Q
Waga (słuchawek):210g
Kabel:rdzeń wykonany w 99,99% z miedzi beztlenowej, długość 3 m
Wtyczka, końcówki:utwardzane, pozłacaneLIMITOWANA EDYCJA DZIESIĘCIOKROTNIE NAGRODZONYCH SŁUCHAWEK: CZARNE BŁYSZCZĄCE AKG K 530 LTD

Stereofoniczne słuchawki AKG® K 530 nadal są uznawane za lidera w testach przeprowadzanych przez różne czasopisma poświęcone urządzeniom hi-fi oraz gadżetom. Od listopada br. w sklepach sprzedawany będzie specjalny model tych słuchawek (dotychczas dostępnych tylko w bieli) w kolorze błyszczącej czerni. Te stereofoniczne słuchawki przewodowe wyróżniają się jednak przede wszystkim znakomitą wydajnością oraz niewygórowaną ceną.
Model K 530 LTD jest wyposażony w przetworniki XXL produkowane z najlepszych materiałów, z wykorzystaniem procesu ulepszającego jakość po montażu. Gwarantuje to znakomite brzmienie urządzenia. Dzięki opatentowanej technologii membrany Varimotion słuchawki zapewniają dźwięk spełniający najwyższe normy jakościowe. System Varimotion wiernie odtwarza dźwięk, który charakteryzuje się wyjątkową czystością nawet w paśmie wysokich częstotliwości. Obrzeże membrany jest wykonane z cieńszego materiału (część ta zwana jest obszarem ruchu) i łatwiej wpada w wibracje, dlatego słuchawki charakteryzują się dużą głębią i mocą basu. Ta konstrukcja membrany oprócz dużej elastyczności na obrzeżu
H A Harman Intemational Company
charakteryzuje się tłokowym ruchem części centralnej, co pozwala uniknąć niepożądanego rezonansu.
Dwiema innymi cechami charakterystycznymi modelu AKG K 530 LTD są wygodne czarne poduszki nauszne wykonane z weluru (które można zdejmować i bez trudu czyścić) oraz automatycznie dopasowany pałąk. Dzięki temu słuchawki znakomicie dopasowują się do kształtu głowy i są bardzo wygodne. Model K 530 LTD jest też wyposażony w utwardzaną, pozłacaną wtyczkę z nakręcaną przejściówką oraz pojedynczy kabel z rdzeniem wykonanym z miedzi beztlenowej (99,99% OFC). Te elementy z kolei zapewniają optymalną jakość dźwięku. Chromowane logo AKG oraz pokrycie kabla czarnym materiałem zwiększają wrażenie elegancji.
K 530 LTD jest znakomitym modelem dla melomanów, którzy dopiero zaczynają odkrywać świat hi-fi. Doskonale nadaje się też dla wielbicieli gier komputerowych i wszystkich innych osób, które potrafią docenić wyrazisty, zrównoważony i wiernie odtworzony w całym paśmie częstotliwości dźwięk.
Specyfikacje
Konstrukcja: półotwarta, supra-aural
Zakres częstotliwości: 18 Hz- 26 kHz
Maksymalna skuteczność (SPL): 102 dB
Obciążenie znamionowe: 200 mW
Impedancja wejściowa: 55 Q
Waga (słuchawek): 245 g
Kabel: rdzeń wykonany w 99,99% z miedzi
beztlenowej, długość 3 m
Wtyczka, końcówki: utwardzane, pozłacane
Membrana: opatentowana technologia Varimotion