kino domowe

KINOWA INTEGRACJA HARMAN KARDON

news |

Firma Harman Kardon wprowadza do swojej oferty dwa nowe systemy kina domowego. Model HS 250BQ to zintegrowany

Firma Harman Kardon wprowadza do swojej oferty dwa nowe systemy kina domowego. Model HS 250BQ to zintegrowany system kina domowego działający w systemie 2.1. W jego skład wchodzi amplituner/odtwarzacz DVD, dwa głośniki pomocnicze, aktywny subwoofer oraz stacja dokująca The Bridge. Z kolei model HS 350BQ to zintegrowany system kina domowego działający w systemie 5.1. W jego skład wchodzą cztery identyczne głośniki pomocnicze, aktywny subwoofer, głośnik centralny oraz amplituner/odtwarzacz DVD w systemie 5.1. Oba urządzenia wyposażone są w interfejs HDMI, cyfrowe wejścia audio, dwa gniazda USB oraz specjalne procesory wideo do skalowania sygnału wideo na format 720p lub 1080i. Systemy wyposażone są też w procesory Dolby Digital i DTS, które umożliwiają odtwarzanie wszystkich aktualnych standardowych formatów dźwięku surround.
Systemy HS250BQ i HS350BQ będą dostępne w grudniu 2007, a ich sugerowane ceny detaliczne wyniosą odpowiednio 5299 zł i 4999 zł.
INFO http://www.jbl.pl
Pełna wersja komunikatu prasowego
ELEGANCJA I DUŻE MOŻLIWOŚCI:
ZINTEGROWANE SYSTEMY KINA DOMOWEGO HS 250BQ I HS 350BQ

Nowe, łatwe w użyciu systemy kina domowego firmy Harman Kardon charakteryzują się najnowocześniejszą technologią i atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Model HS 250BQ to zintegrowany system kina domowego działający w systemie 2.1. W jego skład wchodzi amplituner/odtwarzacz DVD, dwa głośniki pomocnicze, aktywny subwoofer oraz stacja dokująca The Bridge. Z kolei model HS 350BQ to zintegrowany system kina domowego działający w systemie 5.1. W jego skład wchodzą cztery identyczne głośniki pomocnicze, aktywny subwoofer, głośnik centralny oraz amplituner/odtwarzacz DVD w systemie 5.1. Oba odbiorniki wyposażone są w interfejs High-Definition Multimedia Interface (HDMI), cyfrowe wejścia audio, dwa gniazda USB oraz specjalne procesory wideo do przekształcania (skalowania) sygnału wideo na format 720p lub 1080i. Systemy wyposażone są też w procesory Dolby Digital i DTS, które umożliwiają odtwarzanie wszystkich aktualnych standardowych formatów dźwięku surround.
Fazy wzmacniacza HS 250BQ zapewniają moc RMS 2 x 65 W przy oporności 6 Ω. Dwa identyczne dwudrożne głośniki satelitarne są wyposażone w dwa przetworniki średniotonowe o średnicy 76 mm oraz głośniki wysokotonowe o średnicy 12 mm w konfiguracji D’Appolito. Subwoofer aktywny ma moc RMS 200 W i jest wyposażony w przetwornik basowy o średnicy 250 mm. System The Bridge ułatwia podłączenie odtwarzacza iPod** do systemu. Odtwarzaczem można sterować za pomocą pilota systemowego, zaś jego akumulator jest ładowany po umieszczeniu w stacji dokującej. Technologia Dolby Virtual Speaker gwarantuje pełny efekt surround, dzięki któremu można docenić jakość dźwięku.
System HS 350BQ jest wyposażony w 4 identyczne głośniki satelitarne z dwoma przetwornikami średniotonowymi o średnicy 76 mm i tweeterami o średnicy 12 mm, a także w głośnik centralny. Zapewnia on moc RMS 5 x 35 W. Głośnik basowy subwoofera aktywnego o średnicy 250 mm gwarantuje 200 W mocy ciągłej. Dodatkowo model HS 350BQ umożliwia obsługę odtwarzaczy iPod, a dzięki systemowi The Bridge podłączanie i ładowanie modeli urządzeń iPod ze złączem do dokowania oraz sterowanie nimi są wyjątkowo łatwe. Automatyczny system kalibracji i korekcji dźwięku EzSet/EQ pozwala szybko i łatwo skonfigurować system i dostosować jego parametry do pomieszczenia. Model HS 350BQ jest zgodny ze standardami DTS, Dolby Digital i Dolby Pro Logic II, a także wykorzystuje zintegrowany procesor dźwięku Logic 7 firmy Harman Kardon.
Wysoka jakość części wykorzystanych w obu systemach idzie w parze ze stylowym, atrakcyjnym kształtem obudowy i jej błyszczącym czarnym wykończeniem. Oba systemy charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i znakomitą jakością dźwięku oraz obrazu. Systemy głośników pasują praktycznie do każdego wystroju wnętrza. Głośniki satelitarne można z łatwością zawiesić obok telewizora (w zestawie znajdują się uchwyty do mocowania na ścianie), umieścić w szafce lub postawić obok na opcjonalnych podstawkach. Głośnik centralny (w systemie HS 350BQ) jest zaprojektowany tak, aby mógł być umieszczony pod ekranem, na nim lub też w szafce.