hi-fi

GOLDEN EAR TECHNOLOGY W POLSCE

news |

Za sprawą firmy Audio System na polski rynek trafiły kolumny GoldenEar Technology. Mimo, że jest to

Za sprawą firmy Audio System na polski rynek trafiły kolumny GoldenEar Technology. Mimo, że jest to stosunkowo nowa marka, to jednak osoby za nią stojące od dziesięcioleci działają w branży audio. Firma GoldenEar została założona przez Sandy'ego Grossa i Dona Givogue, znanych z Polk Audio i Definitive Technology. W ciągu zaledwie roku swojego istnienia GoldenEar zdążył zgromadzić pokaźną liczbę nagród i wyróżnień otrzymanych od najbardziej znanych w branży periodyków. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że firma stosuje swoje własne rozwiązania techniczne, a także sama opracowuje i produkuje przetworniki. W oparciu o nie powstały bardzo ciekawe konstrukcje podłogowe, podstawkowe oraz subwoofery. Jedną z cech charakterystycznych jest niezwykła wydajność i rozciągnięcie pasma w rejony infrasoniczne, dzięki stosowaniu aktywnych sekcji basowych z wbudowanymi wzmacniaczami o mocy ponad 1000W, a także użyciu specjalnych membran biernych. Projektami autorskimi są też wstęgowy głośnik wysokotonowy oraz bardzo zaawansowany technicznie głośnik średnioniskotonowy. Warto zwrócić uwagę na kształt głośników basowych. GoldenEar Technology stosuje membrany o kształcie stadionu, które posiadają zalety zarówno mniejszych (szybkość), jak i większych jednostek (potęga i zejście).

Aktualnie w ofercie GoldenEar znajdują się dwie pary podłogówek - Triton Two Tower i Triton Three Tower, dwie pary monitorów - Aon 2 i Aon 3, dwa subwoofery - ForceField 3 i ForceField 4 oraz dwie pary satelitów - SuperSat 3 i SuperSat 50. Oprócz tego producent oferuje cztery kompletne zestawy wielokanałowe, w dwóch liniach - TritonCinema i SuperCinema. TritonCinema Two składa się z podłogowych Triton Two Tower, efektowych SuperSat 3 i centralnego SuperSat 50C, w TritonCinema Three zamiast Triton Two Tower zastosowano Triton Three Tower. Pozostałe dwa zestawy noszą wspólną nazwę SuperCinema. Każdy z nich składa się z czterech satelitów, głośnika centralnego i subwoofera. Cennik znajduje się TUTAJ

INFO www.audiosystem.com.pl

Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!