hi-fi

NAGRODA EISA DLA DALI EPICON 8

news |

Tegoroczne prestiżowe nagrody EISA zostały przydzielone. Przedstawimy Wam kolejno wszystkie nagrodzone

Tegoroczne prestiżowe nagrody EISA zostały przydzielone. Przedstawimy Wam kolejno wszystkie nagrodzone urządzenia, a rozpoczynamy od świetnych kolumn renomowanej firmy DALI, które otrzymały nagrodę w kategorii "NAJLEPSZY PRODUKT 2012-2013 - HIGH-END AUDIO".
EPICON 8 jest efektem trzech lat spędzonych na badaniu i tworzeniu nowej technologii i systemu zwanego Linear Drive Magnet. Miał on za zadanie zniwelować cztery powody zniekształceń w napędach głośników tak, aby odbiorca słyszał dokładnie to, co zostało zarejestrowane na nagraniu - nic więcej, nic mniej.

Głośniki składają się z samodzielnie stworzonych przez DALI przetworników i nisko stratnych komponentów cechujących się wyjątkową dynamiką, precyzją i bogactwem detali. Przełomowy, hybrydowy przetwornik wysokotonowy, również został stworzony przez Dali, a same głośniki EPICON 8 oferują większą komorę, usprawnione wygłuszenie i nowy falowód wysokich częstotliwości. Oprócz technicznej doskonałości cechuje je indywidualny, ręczny montaż i drobiazgowe strojenie par głośników przez wyspecjalizowanych fachowców DALI. Nowe głośniki zachwycają prezencją i z pewnością wyróżniają się krzywiznami obudowy i bardzo wysokiej jakości wykończeniem fornirem z naturalnego drewna w wersjach: Walnut, Ruby Macassar i Black.

W uzasadnieniu decyzji Jury EISA czytamy:
"Duńska marka głośnikowa Dali nie jest intruzem w sferach hi-endowych, a najnowsza i największa konstrukcja serii Epicon jest odpowiednio "epicka". Wyniosłe, wielodrożne Epicony 8 zawierają przetworniki średniotonowy i niskotonowe z membranami z włókna drzewnego, a pomiędzy nimi hybrydowy moduł wysokotonowy, składający się z przetwornika kopułkowego i wstęgowego. Kluczowa innowacja jest niewidoczna z zewnątrz, ale radykalnie redukuje zniekształcenia w szerokim zakresie częstotliwości i dynamiki - w systemach magnetycznych zastosowano nieprzewodzący puder, "miękki magnetyczny kompozyt" (SMC). Obudowa Epicona 8 składa się z sześciu warstw MDF-u i jest wykończona naturalnym fornirem na wysoki połysk lub pokryta lakierem fortepianowym.
Brzmienie jest bardzo efektowne i przekonujące, jednocześnie mocne i delikatne, na szerokiej scenie pojawiają się dźwięki duże i nasycone, jak też precyzyjnie lokowane detale. Duże pomieszczenia z łatwością są napełniane muzyką."


Więcej informacji na temat nagrody na stronie EISA: TUTAJ

Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!