hi-fi

PRODUKTY SILTECH W POLSCE!

news |

Po kilkuletnich zawirowaniach firma Siltech znalazła w Polsce nowego partnera, który daje nadzieję na stabilny i zrównoważony

Po kilkuletnich zawirowaniach firma Siltech znalazła w Polsce nowego partnera, który daje nadzieję na stabilny i zrównoważony rozwój marki w naszym kraju. Oficjalnym dystrybutorem na terenie Polski okablowania Siltech został krakowski Ether Audio.

Przypomnijmy, że firma Siltech została założona w roku 1983 i od początku swoje produkty projektowała i samodzielnie wytwarzała, w fabryce w Holandii, skąd pochodzi. Właściciel i założyciel firmy, Edwin van der Kleij dysponuje olbrzymim doświadczeniem w tej dziedzinie. Aktywnie współpracuje z największymi firmami medycznymi na świecie, dla których projektuje i produkuje przewody połączeniowe różnego rodzaju sond i implantów, a także dla Boeninga, który zamawia u niego okablowanie krytycznych elementów nawigacji.

Założenia, jakie przyjęto zaraz na początku opierają się na "zero crossing recognition theory", opisującej zniekształcenia, na jakie narażony jest sygnał przy przejściu przez zero. Problem ten znany jest w od dziesiątków lat. Edwin van der Kleij doszedł do wniosku, że głównym problemem kabli są nieregularności w budowie materiału przewodzącego, przez które sygnały o niewielkiej amplitudzie, bliskie zeru, są poważnie zniekształcane. Zniekształcenia te są odbierane jako nieprzyjemny dla ucha dźwięk - wyostrzenie.
Nie tylko Siltech, ale i inni producenci kabli starają się znaleźć na to sposób, ale każda na swój sposób. Holendrzy podeszli to tego niezwykle ambitnie i do produkcji przewodów zastosowali starannie wypracowaną przez siebie formułę stopu srebra i złota. Po wielu latach dołączono do nich miedź.
Kable dzielą się na trzy serie: Explorer Series, Classic Anniversary, Royal Signature.

Explorer Series
Najtańsza seria Explorer powstała, kiedy Siltechowi udało się opracować metodę uzyskiwania czystej, stabilnej w czasie miedzi monokrystalicznej. Wcześniej miedź była pomijana w myśleniu firmy, ponieważ to materiał bardzo niestabilny chemicznie, utleniający się, a więc pogarszający swoje właściwości wraz z upływem czasu. W serii Explorer udało się te problemy opanować. Kable wykonuje się z wysokiej klasy dielektryków - podwójnej warstwy Kaptonu i warstwy Teflonu - nałożonych na miedź monokrystaliczną o czystości 6N. W serii znajdziemy interkonekty, kable głośnikowe, a także kabel sieciowy, USB i FireWire. Wszystkie kable są zakończone wtykami produkowanymi przez Siltecha.

Classic Anniversary
Znajdująca się w środku cennika Classic Anniversary powstała na 25-lecie firmy, przypadające na rok 2008. Podstawą badań były techniki minimalizujące wpływ na sygnał zakłóceń elektromagnetycznych. W ich wyniku opracowano niezwykle efektywny system ekranowania, eliminujący zakłócenia niemal do zera. W kablach stosuje się stop srebra i złota G7. To już siódma generacja tego typu kabli Siltecha, charakteryzująca się jeszcze mniejszymi przekłamaniami i jeszcze czystszym sygnałem. Udało się przy tym zachować wysoką giętkość, a co za tym idzie łatwość użycia.

Royal Signature
To topowa grupa kabli Siltecha dzieląca się na kilka poziomów. Kable wykonane są ze stopu srebra i słota G7, a także ultra czystego srebra S8 (Mono Crystal Silver).

Nie tylko kable
Firma Siltech jest także producentem elektroniki i głośników. Jeśli chodzi o elektronikę to może poszczycić się system wzmacniającym SAGA - Structural Amplifier Gain Architecture. Składa się on z trzech modułów: lampowego przedwzmacniacza C1 (cztery lampy ECC86), wzmacniacza pośredniego V1 i wzmacniacza mocy P1. Przedwzmacniacz pracuje z zasilaniem bateryjnym, a we wszystkich elementach użyto wewnętrznego okablowania firmy Siltech.
Każdy z elementów ma inny system zasilania, wymagany w tym konkretnym miejscu. Stąd rozdzielnie sekcji napięciowej końcówki mocy i sekcji prądowej. Urządzenia mają kompletnie nową Strukturę, opartą na założeniu, że sygnału ze źródeł nie powinno się tłumić, a jedynie wzmacniać. Udało się dzięki temu zmniejszyć gain całego systemu o 10dB, a co za tym idzie także szumy zmalały o 10dB.

W ofercie firmy Siltech znajdziemy także niezwykły system głośnikowy o nazwie Pantheon XXV, oparty na dużym głośniku planarnym (wysokie tony) i dwóch dynamicznych (środek i dół).

INFO www.eteraudio.pl
Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!