s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Premiera płyty Lion Shepherd - III

wydarzenie |
niezdefiniowano - Premiera płyty Lion Shepherd - III

Tradycyjnie premiery nowych płyt mają miejsce w piątki. Dziś na rynek trafił nowy album polskiego zespołu Lion Shepherd grającego rock progresywny.

Wcześniej zespół nagrał dwie płyty, a mianowicie Hiraeth w 2015 i Heat, którego premiera odbyła się w 2017 roku. Już od swojego debiutu zespół zdradzał zainteresowania muzyką orientalną więc na płycie Hiraeth pojawiły się takie instrumenty jak arabska lutnia oud, perskie santury, hinduskie perkusjonalia, a udział w nagraniu wzięli muzycy pochodzenia arabskiego.

Dwie pierwsze płyty ukazały się nakładem MJM, ale trzecią wydał Universal Music. Promuje ją singiel i teledysk "What Went Wrong". Album "III" ukazuje się w trzech wersjach: na kompakcie, podwójnym winylu oraz – gratka dla kolekcjonerów i audiofilów - w specjalnej, limitowanej edycji winylowej. Wiemy, że muzycy przygotowali jeszcze pliki w wysokiej rozdzielczości, które będą rozpowszechniane na pendrive'ach!

Premiera płyty Lion Shepherd - III

Mieliśmy okazję być na koncercie grupy w warszawskiej Progresji, jak również na przedpremierowym odsłuchu płyty w Studio U22 i porozmawiać z muzykami o ich nowej produkcji.

Premiera płyty Lion Shepherd - III

"Podczas sesji wykorzystaliśmy rekordową ilość instrumentów perkusyjnych i strunowych. Czerpaliśmy pełnymi garściami ze wszystkich gatunków muzycznych, które nas inspirują. Na płycie pojawiają się tak charakterystyczne dla zespołu instrumenty jak: gitara dwunastostrunowa, arabska lutnia, darbuka, ale też nowości jak fortepian czy kwartet smyczkowy.

Premiera płyty Lion Shepherd - III

Nagraliśmy ponad 100 minut muzyki. Wytwórnia dostała od nas gotowy materiał, zrobiony tak jak chcieliśmy. Myślę, że nam zaufali. Pracujemy z naprawdę fajnymi ludźmi, którzy są w muzyce rockowej nie od dziś, znają się na tej muzyce, wiedzą jak to wszystko działa w niszy, w której się poruszamy" - powiedział Kamil Haidar.

Premiera płyty Lion Shepherd - III

Obszerną relację z tego spotkania zamieścimy niebawem.