s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Muzyka do Bonda ma 60 lat

wydarzenie |
niezdefiniowano - Muzyka do Bonda ma 60 lat

Bowers & Wilkins świętuje w Abbey Road Studios 60 lat muzyki do filmów o legendarnym agencie 007.

Przedstawiciele Bowers & Wilkins wzięli udział w specjalnym wydarzeniu zorganizowanym w londyńskim Abbey Road Studios z okazji 60-lecia ikonicznej muzyki stworzonej na potrzeby filmów o Jamesie Bondzie. Obecność reprezentantów brytyjskiej marki audio podkreśla jej wkład w historię legendarnego agenta 007.

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie odbyło się w Studio One, czyli największym z pomieszczeń położonych przy Abbey Road 3 w Londynie. Obejmowało m.in. wykonanie na żywo utworów, które stały się motywami przewodnimi filmów o Jamesie Bondzie, przez światowej klasy muzyków z Royal Philharmonic Orchestra. Jednym ze współprowadzących to wyjątkowe spotkanie był David Arnold – kompozytor muzyki do pięciu filmów o Jamesie Bondzie.

Muzyka do Bonda ma 60 lat

Goście, którzy licznie zjawili się w przestrzeniach potężnego Studio One mogli zanurzyć się w dźwiękach z filmów o legendarnym agencie 007, mając przed sobą imponującą orkiestrę. Całości dopełniało odtwarzanie słynnych "motywów bondowskich" na flagowych głośnikach Bowers & Wilkins 801 D4, które są stałym wyposażeniem Abbey Road Studios. To właśnie z ich wykorzystaniem pracują na co dzień inżynierowie dźwięku w tym londyńskim studiu nagraniowym.

Partnerstwo firmy Bowers & Wilkins z filmową franczyzą James Bond jest nierozerwalnie związane z 40-letnią współpracą z Abbey Road Studios, gdzie kolumny głośnikowe z serii 800 Diamond są od lat wykorzystywane do masteringu m.in. wielu popularnych filmowych ścieżek dźwiękowych, w tym utworów do filmów o przygodach Jamesa Bonda – "Skyfall" (2012 rok) i "Spectre" (2015 rok).

Muzyka do Bonda ma 60 lat

Ostatnio, w ramach obchodów 60-lecia franczyzy filmowej James Bond, inżynierowie Abbey Road Studios ponownie wykorzystali głośniki Bowers & Wilkins. Tym razem, by pomóc w stworzeniu albumu "Bond 25", zawierającego wszystkie 25 motywów przewodnich z filmów o Bondzie, ale w zupełnie nowych, orkiestrowych aranżacjach. Wykonawcą wszystkich utworów na wspomnianym albumie jest obecna na jubileuszowym wydarzeniu Royal Philharmonic Orchestra, a nagrań dokonano właśnie w Studio One londyńskiego Abbey Road Studios.

Aby uczcić partnerstwo z franczyzą filmową James Bond oraz 60. rocznicę premiery filmu "Doktor No", firma Bowers & Wilkins stworzyła unikalną wersję swoich słuchawek bezprzewodowych Px8. Model Px8 007 Edition, bo o nim mowa, cechuje charakterystyczne wykończenie w odcieniu Midnight Blue, inspirowanym kolorem marynarki noszonej przez Bonda podczas jego debiutu na wielkim ekranie. Słuchawki Px8 007 Edition zapewniają wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk, będący synonimem marki premium audio, jaką niewątpliwie jest Bowers & Wilkins.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan