s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Jubileusz Krzysztofa Cugowskiego

wydarzenie |
niezdefiniowano - Jubileusz Krzysztofa Cugowskiego

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w historii polskiego rocka obchodzi 50-lecie pracy artystycznej i z tej okazji planuje koncerty.

Krzysztof Cugowski rozpoczął przygodę z muzyką jeszcze jako licealista. W 1969 roku założył zespół o nazwie, którą za kilka lat miała poznać cała Polska – Budka Suflera. Debiutancki album "Cień wielkiej góry" oraz jego następca - "Przechodniem byłem między wami" to absolutny kanon polskiego rocka. Z kolei w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia grupa dokonała spektakularnego wyczynu – płyta "Nic nie boli tak jak życie" sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, ustanawiając rekord w historii polskiej fonografii.

Ale Krzysztof Cugowski występował także z innymi zespołami np. Spisek i Cross. W dorobku ma także albumy solowe np. "Przebudzenie" z 2015 roku, oraz płytę "Zaklęty krąg", nagraną wspólnie z synami: Piotrem i Wojciechem.
Jubileusz Krzysztofa Cugowskiego
Jubileuszowe koncerty Krzysztofa Cugowskiego odbędą się pod nazwą "50 lat na 100 procent". Wokaliście towarzyszyć będzie Zespół Mistrzów, z którym wokalista współpracuje od ponad roku. W jego składzie znaleźli się muzycy znani ze współpracy z wybitnymi postaciami polskiego rocka i jazzu: Jacek Królik – gitara, Cezary Konrad – perkusja, Robert Kubiszyn – gitara basowa, Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe.
Jubileusz Krzysztofa Cugowskiego
Podczas koncertów usłyszymy przekrojowy repertuar ze wszystkich etapów kariery Krzysztofa Cugowskiego, w którym nie zabraknie najbardziej znanych utworów, ale również niespodzianek i rarytasów.

Krzysztof Cugowski z zespołem Mistrzów
 wystąpi:

  • 25.05.2019, godz.19:30, Torwar, Warszawa
  • 20.10.2019, godz. 18:30, Atlas Arena, Łódź

Źródło: informacja prasowa Halo Media