s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Lion Shepherd - III

wydarzenie |
niezdefiniowano - Lion Shepherd - III

Polski zespół grający rock progresywny, wydaje swoją trzecią płytę i rusza w trasę koncertową.

Zespół Lion Shepherd powstał w 2014 roku z inicjatywy wokalisty Kamila Haidara i gitarzysty Mateusza Owczarka, do składu dołączył jeszcze perkusista Maciej Gołyźniak. Podczas nagrań w studio i tras koncertowych zespół wspomagają muzycy sesyjni.

Trio ma na swoim koncie dwie bardzo dobrze przyjęte płyty: "Hireaeth" (z 2015 roku) oraz wspomnianą wyżej "Heat" (z 2017 roku). Lion Shepherd dał się poznać szerszej publiczności podczas trasy koncertowej z najbardziej znanym poza granicami naszego kraju przedstawicielem prog-rocka zespołem Riverside. Występowali także na Przystanku Woodstock i Impact Festival.

29 marca ukaże się trzecia płyta Lion Shepherd zatytułowana po prostu "III". Na razie grupa ujawniła jeden fragment tego wydawnictwa – singlowy "What Went Wrong", do którego powstał również teledysk. Ale jeszcze przed premierą krążka będzie można posłuchać nowych utworów w wersjach na żywo.

Zespół muzyczny Lion Shepherd

2 marca br. w warszawskim klubie "Progresja" rozpocznie się trasa koncertowa, podczas której zespół odwiedzi siedem miast: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Gdynia, Wrocław, Katowice i Kraków.

"Ponad połowa tych występów będzie jeszcze przed premierą "III", ale nie boimy się konfrontacji nieznanego materiału z publicznością. Często robimy takie ruchy wbrew komercyjnym zasadom. Poza tym nasza publiczność wie, czego spodziewać się po zespole. Graliśmy mało koncertów w Polsce promując poprzednie dwie płyty, więc myślę, że fani ucieszą się na możliwość spotkania z nami. Dla nas będzie to zarazem rozgrzewka przed dużą trasą, którą przygotowujemy na jesień. Zagramy przekrojowy materiał na tych koncertach" – zapowiedział lider Lion Shepherd Kamil Haidar.

W marcu ukaże się drugi po "What Went Wrong" singiel promujący trzecią płytę. A sama płyta zapowiadana jest jako największa produkcja w dotychczasowej działalności grupy.

"Podczas sesji wykorzystaliśmy rekordową ilość instrumentów perkusyjnych i strunowych" – powiedział Kamil Haidar. "Czerpaliśmy pełnymi garściami ze wszystkich gatunków muzycznych, które nas inspirują. Na płycie pojawiają się tak charakterystyczne dla zespołu instrumenty jak: gitara dwunastostrunowa, arabska lutnia, darbuka, ale też nowości jak fortepian czy kwartet smyczkowy. Nagraliśmy ponad 100 minut muzyki".

Trasa koncertowa Lion Shepherd:

  • 2 marca Warszawa Progresja
  • 17 marca Łódź Klub Scenogrfia
  • 23 marca Bydgoszcz MCK
  • 24 marca Gdynia Klub Pokład
  • 31 marca Wrocław Stary Klasztor
  • 6 kwietnia Katowice P23
  • 7 kwietnia Kraków Klub Kwadrat

Źródło: informacja prasowa Hallo Media