s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Behemoth - I Loved You At Your Darkest

wydarzenie |
niezdefiniowano - Behemoth - I Loved You At Your Darkest

Behemoth to najbardziej rozpoznawalny poza granicami naszego kraju polski zespół – właśnie wydają nową płytę!

Poprzednia płyta Behemotha czyli "The Satanist" odniosła wielki sukces, ale od jej wydania minęło już trzy lata, więc fani z coraz większą niecierpliwością oczekiwali nowych utworów, tymczasem zespołowi nie spieszyło się żeby wejść do studia. Dlaczego? Tak opowiedział nam o tym Adam "Nergal" Darski – ""My po prostu daliśmy sobie czas na bawienie się muzyką. Trasa z "The Satanist" trwała kilka lat, nie musieliśmy się spinać żeby robić nowy materiał. Ja po wyjściu ze studia po ukończeniu tamtej płyty, nie miałem w sobie żadnego dźwięku, nic. Ale zaraz potem zaczęła się moja przygoda z drugim zespołem, który jest zupełnie niemetalowy. Wydaje mi się, że ja musiałem polecieć na inną planetę, zrobić to co musiałem tam zrobić, żeby potem wrócić z nową energią, z nową pasją do tego co robiłem wcześniej.

Trzy lata graliśmy trasę, a idea była taka, żeby bawić się tym, a nie stresować się, że kontrakt, że nowa płyta, nie! Słuchajcie, a co by się stało, jeśli kolejnej płyty by nie było? A musi być? Cieszmy się z tego co jest, świętujmy to! Bo przecież nie wiadomo co będzie jutro... Tak więc takie myślenie i te trzy lata to była naprawdę jazda, mnóstwo ciężkiej pracy, ileś set koncertów, ale fantastyczna zabawa. Zabawa formą, bo pięć czy sześć klipów do tego materiału zrobiliśmy i kiedy już się tak wyeksploatowaliśmy kompletnie, to przyszedł taki moment, gdy pomyślałem OK, to chyba teraz. Wziąłem gitarę i nie mogłem przestać...
Behemoth - I Loved You At Your Darkest
Ta sesja nagraniowa była zupełnie inna niż poprzednie – pytałem chłopaków np. gdzie chcesz nagrywać bębny, a ty gdzie chcesz nagrywać bas. W odpowiedzi słyszę, że w taki studio, OK nagrywaj, itp. Ja sam wybrałem studio dwie przecznice od mojej kamienicy a do tego układ był taki, że jak mi coś nie pasowało któregoś dnia, to dzwoniłem i mówiłem, że dzisiaj nie ma sesji, będzie kiedyś indziej. Naprawdę był luz, zero stresu. To najbardziej komfortowa sesja w historii w historii zespołu Behemoth, a efekt będziecie sami mogli ocenić".
Behemoth - I Loved You At Your Darkest
Płyta "I Loved You At Your Darkest" wchodzi do sprzedaży 5 października 2018 r. Album został wyprodukowany przez Behemoth. Bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson), a w nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.