s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Behemoth, Riverside na MATERIAfest

wydarzenie |
niezdefiniowano - Behemoth, Riverside na MATERIAfest

Już w ten weekend do Szczecinka zawitają fani ciężkiego brzmienia!

Szósta edycja festiwalu MateriaFest odbędzie się z udziałem największych polskich gwiazd muzyki metalowej 2 września w Szczecinku odbędzie się po raz 6. impreza muzyczna dla fanów mocnego uderzenia pod nazwą MateriaFest zorganizowana przez zespół Materia pochodzącego z tego miasteczka. Tegoroczna edycja zapowiada się imponująco ze względu na zespoły, które potwierdziły swój udział w tym wydarzeniu z Behemothem tuż po udanej trasie po USA i Riverside cieszącym się również ogromnym uznaniem za granicą, ale grającym lżejszą odmianę rocka w porównaniu z Behemothem. 30 sierpnia 2017 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa festiwalu MateriaFest w której udział wzięli: Adam Nergal Darski (Behemoth), Mariusz Duda (Riverside), Michał Piesiak i Tadeusz Piesiak (Materia), oraz gość specjalny pan Jerzy Hardie-Douglas - Burmistrz Szczecinka. Spotkanie poprowadził Tomasz Kasprzyk (Antyradio).

Członkowie zespołu Materia, którzy są pomysłodawcami wydarzenia powiedzili m.in.: "MateriaFest łączy, integruje i likwiduje wszelkie podziały. Festiwal cały czas się zmienia i ewoluuje, a w tym roku, przy wsparciu pana Burmistrza będziemy gościli najznakomitszych polskich artystów grających ciężkie brzmienia. W najbliższą sobotę w Szczecinku wystąpi osiem zespołów, m.in. Riverside, Illusion i Behemoth.
Podczas konferencji został również poruszony temat wolności słowa oraz protestów wywołanych zapowiedzią występu zespołu Behemoth. Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas powiedział: "Nie obawiam się żadnych kontrowersji. To jest wpisane tak samo w politykę tego festiwalu, jak w występy zespołu Behemoth. Spodziewaliśmy, że będą protesty, ale jeśli organizuje się takie imprezy, to naturalnie takie incydenty są nieuniknione. Jako Burmistrz Szczecinka, nie zamierzam ulegać żadnym naciskom ze strony Kościoła, choć nie jestem też jego przeciwnikiem".
Behemoth, Riverside na MATERIAfest
Do protestów odniósł się również Adam Nergal Darski, lider grupy Behemoth mówiąc: "Społeczeństwo nadal różnie nas postrzega. Zdarza się, że nasze koncerty są odwoływane lub mocno krytykowane. Staramy się tym nie przejmować, nie myśleć o tym. Wszystko co robimy, jest zawsze szczere i w pełni profesjonalnie. Wierzymy, że jest to ważne i trafia do określonego grona odbiorców. Działamy z pewną misją, za pośrednictwem której chcemy być pożyteczni. Nie robimy nic złego, dlatego nie rozumiem tych protestów".
O specyfice festiwali muzycznych mówił Mariusz Duda, wokalista zespołu Riverside: "Cieszymy się, że wystąpimy na tym festiwalu. Udział w takich wydarzeniach jest dla nas bardzo ważny. To świetna promocja dla zespołu! Gramy specyficzną muzykę, dlatego nie zawsze mamy szansę zakwalifikowania się na listę uczestników tego rodzaju imprez. Dla jednych zbyt delikatni, dla innych bardzo mocni".
Zapraszamy do Szczecinka 2 września, zagrają tam zespoły:
  • Spatial, godz. 15
  • Shinigami, godz. 15:40
  • Kornal, godz. 16.20
  • Retrospective, godz. 17:00
  • Materia, godz. 17:40
  • Illusion, godz. 19:10
  • Riverside, godz. 21:00
  • Behemoth, godz. 22:40

Bilety na festiwal Materiafest jeszcze dostępne są w sieci salonów Empiku, na stronach www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w kasie kina Wolność i w Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku. Będzie można je nabyć także na bramkach w dniu imprezy.
INFO www.materiafest.pl