s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Koncert Materia i suport The John Doe's Burial

wydarzenie |
niezdefiniowano - Koncert Materia i suport The John Doe's Burial

Charyzmatyczna grupa, której żywiołem jest hardcore metal oraz groove metal zagra 18 listopada w Warszawie

Zespół Materia dał się poznać za sprawą udziału w piątej edycji "Must Be The Music", gdzie zachwycił nie tylko całą czwórkę jurorów, ale i publiczność oraz telewidzów. Grupa powstała w 2007 roku w Szczecinku. Jednak cały czas chłopaki z zespołu są szalenie ciekawi świata, muzyki i wszystkiego tego, co powoduje że chce się żyć. Co więcej, odważnie twierdzą, że harmonia w zespole, obcowanie ze sobą, granie ze sobą - jest o wiele ważniejsze niż techniczne umiejętności. Bo jeśli nie ma wzajemnej akceptacji - jak twierdzą - nie ma możliwości stworzenia dobrej muzyki z pozytywnym przekazem.
W ubiegłym roku wydali swoją druga płytę pt. "We Are Materia". Dzięki niej zdobyli wielu nowych fanów, odwiedzili różne miejsca w Polsce i Europie, o których jeszcze jakiś czas temu nawet nie myśleli. Jednym z takich miejsc, o których nie przypuszczali, że mogą tam zagrać, jest Zamek Królewski w Warszawie, a konkretnie Arkady Kubickiego.

Jako suport zagra The John Doe'S Burial. To zespół wywodzący się z Piotrkowa Trybunalskiego, który ostatnio zakończył prace nad nowym materiałem pod okiem Arkadiusza "Malty" Malczewskiego znanego z takich produkcji jak Behemoth czy Decapitated. Materiał ten ma się ukazać się w grudniu 2016. Wielkim wydarzeniem w życiu zespołu był ich występ na Bloodstock Open Air Festiwal w Wielkiej Brytanii. Po tym koncercie pojawiło się wiele pochlebnych recenzji w angielskich portalach muzycznych np. "ten polski kwintet specjalizuje się w destrukcyjnym, pomysłowym death metalu, który zagłębia się w najciemniejszej głębi ludzkości".
Koncert odbędzie się 18 listopada 2016 r. o godz. 19:30 w 5stancja, Arkady Kubickiego (wejście od ul. Grodzkiej na godzinę przed koncertem). Cena biletu w przedsprzedaży - 25 zł; w dniu koncertu - 30 zł.