s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

FRITZ!Box 6840 LTE

prezentacja |
FRITZ!Box 6840 LTE - FRITZ!Box 6840 LTE

Internet w naszych domostwach stał się już tak powszechny, że jednym z praktycznych drobiazgów, o którym warto pomyśleć, jest solidny router

Routery to już nie tylko urządzenia przekazujące sygnał internetowy do kilku komputerów, ale biurowe lub domowe centra zarządzania wszelakimi rodzajami połączeń i umożliwiające korzystanie z drukarek sieciowych. W ten trend doskonale wpisuje się bezprzewodowy router FRITZ!Box 6840 LTE. Jego design to wzornictwo typowe dla tej serii produktów, mogące kojarzyć się z przełomem lat 50 i 60. Jednak najważniejszy z użytkowego punktu widzenia jest tylny panel, na którym umieszczono: dwa złącza anten LTE, wejście linii telefonicznej, złącze USB 2.0, gniazdo na kartę SIM, antenę sieci Wi-Fi, cztery porty LAN oraz złącze zasilania, do pełni szczęścia zabrakło klasycznego złącza WAN. FRITZ!Box 6840 LTE oferuje pełen zakres opcji typowych dla nowoczesnych routerów. Mamy więc moduł sieci bezprzewodowej WLAN 802.11n działający z częstotliwością 2,4/5 GHz i prędkością do 300Mb/s, możliwość podłączenia czterech urządzeń przez sieć LAN o szybkości 1GB, wewnętrzną zaporę sieciową, serwer DHCP, czy obsługę drukarki sieciowej.

Ponadto wyposażono go w centralkę telefoniczną DECT zdolną obsłużyć sześć aparatów bezprzewodowych. Jeśli więc potrzebujemy kompleksowego rozwiązania do biura, czy dużego domu, FRITZ!Box 6840 LTE jest bardzo ciekawą propozycją. Jednak największą nowością i wciąż rzadko spotykanym rozwiązaniem jest wbudowany modem LTE pracujący z szybkością pobierania do 100Mb/s i wysyłania do 50Mb/s. Szybkie, wydajne i mniej podatne na awarie sieci LTE stają się coraz popularniejszą alternatywą dla internetu dostarczanego przez kabel. Tym bardziej, że nie jesteśmy ograniczeni miejscem instalacji usługi – zadziała ona wszędzie, gdzie operator sieci posiada zasięg.

Dodatkowo jest to doskonałe zabezpieczenie w przypadku awarii sieci – wystarczy umieścić w routerze kartę SIM i znów mamy dostęp do internetu. Router dobrze radzi sobie z odbiorem sygnału, bijąc pod tym względem na głowę każdy użyty do porównania smartfon, czy tablet, będąc też nieco lepszym niż odbiorniki LTE dostarczane przez operatorów. Nieco gorzej wygląda to w przypadku sygnału Wi-Fi wychodzącego z routera – o ile przy częstotliwości 5GHz prędkość wynosi ok. 50Mb/s, to przy 2,4Ghz spada do kilkunastu Mb/s. Generalnie jednak FRITZ!Box 6840 możemy bez wahania zaliczyć w poczet praktycznych drobiazgów przydatnych w każdym domu.

PRODUKT
FRITZ!Box 6840 LTE
RODZAJ
Bezprzewodowy router LTE
CENA
1.099 zł
DYSTRYBUCJA
AVM
pl.avm.de