s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Acer Chromebook 13

prezentacja |
niezdefiniowano - Acer Chromebook 13

Jeśli nie jesteśmy przekonani do zakupu tabletu, a laptop jest zbyt drogi, to warto rozważyć kupno tzw. chromebooka

To taki "okrojony" laptop pracujący pod systemem Chrome OS, dedykowany głównie do podstawowych zastosowań dla przeciętnego Kowalskiego, czyli korzystania z sieci, multimediów, ewentualnie prostych aplikacji, np. do pisania tekstów. W nasze ręce wpadł Chromebook 13 firmy Acer. Jest to obecne jedno z najbardziej udanych urządzeń w swojej klasie. Łącząc w sobie elegancję z niezłą specyfikacją, jest bardzo ciekawą propozycją dla osób poszukujących niedrogiego, lekkiego i wydajnego przenośnego komputera.

Idealnie nadaje się nie tylko do pracy z prostymi aplikacjami, ale również bez problemu poradzi sobie z muzyką, odtwarzaniem filmów HD czy grami

Podzespoły zamknięto w estetycznej, wykonanej z dobrej jakości białego tworzywa i świetnie spasowanej obudowie. Wprawdzie nie jest to poziom elegancji aluminiowych MacBooków Air, ale stylistycznie przypomina produkty z nadgryzionym jabłuszkiem i, co ważne, jest od nich kilkukrotnie tańszy. Całość po zamknięciu ma tylko 17mm grubości i waży ok. 1,5kg. Ekran z podświetleniem LED o proporcjach 16:9 i przekątnej 13,3" zapewnia rozdzielczość 1366x768. Zaserwowana przez Acera specyfikacja nie jest może powalająca (czterordzeniowa Tegra K1 2,1GHz, 4GB pamięci RAM, 32GB dysk eMMc SSD), jednak w testach wypada nadspodziewanie dobrze. Chromebook 13 w praktyce pod względem wydajności potrafi pokonać nawet znacznie droższe, a więc teoretycznie mocniejsze urządzenia podobnej klasy. Idealnie nadaje się nie tylko do pracy z prostymi aplikacjami, ale również bez problemu poradzi sobie z muzyką, odtwarzaniem filmów HD czy grami.

Niewygórowana cena nie musi też wcale oznaczać kiepskiego dźwięku. Mało tego, Acer Chromebook 13 bardzo pozytywnie zaskoczył nas jakością zamontowanych w nim głośniczków, grających czyściej i z lepszą separacją dźwięku niż w przypadku wielu "dorosłych" laptopów! Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest podłączenie do niego głośników zewnętrznych (przewodowo lub bezprzewodowo), a więc korzystanie z laptopa jako źródła dźwięku niż bezpośrednie słuchanie na nim muzyki. Jego dużą zaletą jest fakt, iż zastosowano tu pasywny system chłodzenia, który nie generuje żadnych denerwujących dźwięków czy szumów – urządzenie jest w zasadzie bezgłośne.

acer chromebook 13

Całość uzupełnia bogaty jak na tę klasę wybór wyjść i wejść. Mamy więc dwa szybkie złącza USB 3.0, slot na dodatkową kartę SD, złącze słuchawkowe oraz HDMI pozwalające podłączyć urządzenie do dowolnego monitora czy telewizora. Ponadto Chromebook 13 korzysta z bezprzewodowych technologii przesyłania danych Wi-Fi i Bluetooth. Generalnie jest bardzo udane urządzenie, które jest dobrą alternatywą dla tabletu bądź drogiego laptopa, z którego pełni możliwości i tak nie będziemy korzystali. ★ ★ ★ ★ ½

PRODUKT
Acer Chromebox 13
RODZAJ
Laptop
CENA
1.499 zł
DYSTRYBUCJA
Acer
www.acer.pl