kino domowe

SUBWOOFERY AKTYWNE TANNOY TS2 (TS2.10, TS2.12)

news |

Twórcom tego nowego suba w ofercie Tannoya przyświecała idea stworzenia najmocniejszego na rynku subwoofera

Twórcom tego nowego suba w ofercie Tannoya przyświecała idea stworzenia najmocniejszego na rynku subwoofera w przystępnej cenie. Modele TS2 powstały w oparciu o doświadczenia z zdobyte podczas budowy profesjonalnych, scenicznych koncertowych konstrukcji. Każdy model wykorzystuje niezwykle mocny wzmacniacz typu CLASS D BRIDGE i dwa przeciwstawnie ustawione głośniki (głośnik i membrana bierna) zamocowane w znaczniej grubszej niż standardowa, podwójnej obudowie. Cyfrowe zwrotnice połączone z DSP pozwalają precyzyjnie kontrolować brzmienie niskich częstotliwości. Dzięki temu TS2 dostarczają najgłębszy, najbardziej zwarty i najgłośniejszy bas w swojej klasie.

Konstrukcja głośników oparta na zastosowaniu aktywnego głośnika i identycznej membrany biernej umieszczonej po przeciwnej stronie obudowy, zasadniczo zwiększa efektywną powierzchnię membran i redukuje wibracje obudowy. Rezultatem takiej konstrukcji jest to, że subwoofer TS2.10 oferuje powierzchnię czynną membran taką samą jak głośnik o średnicy około 38 cm, a model TS2.12 jest tak skuteczny jak jedna membrana o średnicy 46 cm. To eleganckie rozwiązanie czyni subwoofery TS2 kompaktowymi urządzeniami, które nie zajmują zbyt dużo miejsca, jednocześnie oferując możliwości dużo większych jednostek. Każda z membran o dużym wychyleniu powstała z niezwykle lekkiego i sztywnego włóknistego materiału. Dodatkowo gumowe zawieszenie zapewnia szybki i głęboki bas.

Zastosowano solidne wzmacniacze cyfrowe - 300W w modelu TS2.10 i 500W w TS2.12 - typu CLASS D BRIDGE. Tri-State Pulse Width Modulated Digital Signal Processor jest wykorzystywany do ustawienia częstotliwości zwrotnicy, fazy i kontroli głośności - wszystko w domenie cyfrowej, eliminując obwód filtru analogowego ze ścieżki sygnału. Każdy z subwooferów dostarcza ultraszybkiego basu i piorunujących efektów w najniższych częstotliwościach, schodząc do niemal 20Hz (model TS2.10 aż do 24Hz).

Obudowa TS2 jest wykonana z masywnego 25mm MDF'u, znacznie zmniejszającego wibracje obudowy. Każda jest starannie ręcznie wykończona w dyskretnym matowej okleinie winylowej lub w błyszczącym lustrzanym lakierze. Para pełnej szerokości zdejmowanych maskownic jest dla tych którzy, dwa imponująco masywne głośniki chcą trzymać w ukryciu.

Dane techniczne:
Subwoofer TS2.10

Moc wyjściowa: 300W RMS
Pasmo przenoszenia (-6dB)24Hz - 150Hz
Wejście: podwójne gniazda poziom liniowy
Wyjście: podwójne gniazda poziom liniowy
Głośnik: 250mm membrana papierowa
Membrana pasywna: 250mm membrana papierowa
Głośnik i membrana umieszczone na bocznych ściankach
Typ obudowy: obudowa zamknięta o pojemności 23.1 litra
Dodatkowe właściwości: regulacja głośności, regulacja fazy 0...180, poziomu sygnału, zasilanie ON/OFF/AUTO
Regulacja 50-150Hz (12dB/oktawę) - bypass
Wymiary: (SxWxG) 390x380x328 mm
Waga: 14,5 kg

Wykończenie: ciemny szary okleina, czarny i biały na wysoki połysk


Subwoofer TS2.12
Moc wyjściowa: 500W RMS
Pasmo przenoszenia (-6dB)21Hz - 150Hz
Wejście: podwójne gniazda poziom liniowy
Wyjście: podwójne gniazda poziom liniowy
Głośnik: 300mm membrana papierowa
Membrana pasywna: 300mm membrana papierowa
Głośnik i membrana umieszczone na bocznych ściankach
Typ obudowy: obudowa zamknięta o pojemności 37,5 litrów
Dodatkowe właściwości: regulacja głośności, regulacja fazy 0-180, poziomu sygnału, zasilanie ON/OFF/AUTO
Regulacja 50-150 Hz (12 dB/oktawę) - bypass
Wymiary: (SxWxG) 440x430x378mm
Waga: 18,2 kg

Wykończenie: ciemny szary okleina, czarny i biały na wysoki połysk

INFO www.tannoy.pl