gadżety

ZEGAR MCLK12 FIRMY McINTOSH

news |

Ludzkość od tysięcy lat używa urządzeń odmierzających czas. Starożytni Egipcjanie jako pierwsi w historii podzielili dobę na dwa

Ludzkość od tysięcy lat używa urządzeń odmierzających czas. Starożytni Egipcjanie jako pierwsi w historii podzielili dobę na dwa dwunastogodzinne okresy. Nowy MCLK12 umożliwia korzystanie z niezwykłego zegara będącego jednocześnie hołdem złożonym klasycznym kształtom produktów firmy McIntosh. Urządzenie nawiązuje swym wyglądem do stereofonicznych końcówek mocy, takich jak MC302. Jednak tym razem legendarne już watomierze McIntosha pokazują minuty i godziny. Lewy wskaźnik wskazuje konkretną godzinę na 12-godzinnej skali, a prawy minuty. Po zakończeniu każdej pełnej godziny wskazówka minut cofa się do początku skali, a wskazówka godzin przesuwa się do przodu. Dwa razy w ciągu dnia, o godzinie pierwszej rano i pierwszej po południu, obie wskazówki cofają się do początku skali i rozpoczynają ponowne odmierzanie czasu. Zegar McIntosha zapewnia wyjątkowe doznania wizualne i estetyczne, pozwalając cieszyć się z upływającego czasu. Jest on swoistą ikoną stylu McIntosh, przedmiotem zarówno konwersacji, jak i ubarwiającym życie. Tradycyjne błękitne podświetlenie wskazówek umożliwia bezproblemowy odczyt aktualnego czasu. MCLK12 to wyjątkowe akcesorium dla miłośników słynnej amerykańskiej marki. Można go zamontować na ścianie, ustawić na półce lub umieścić w szafce na sprzęt audio.
Cechy użytkowe
- Wymiary: 24x44,5x9,21cm (WxSxG)
- Wysokiej klasy mechanizm sterujący pracą wskazówek
- Elektroniczny system kontroli pracy zegara
- Zapasowe źródło energii w postaci baterii
- Wyłącznik podświetlenia wskazówek zegara umieszczony na przednim panelu
- Możliwość wyłączenia podświetlenia wskazówek poprzez użycie odpowiedniej funkcji dostępnej w innych urządzeniach firmy McIntosh.

INFO www.hificlub.pl