kino domowe

SANYO PLC-WL2503 KRÓTKOOGNISKOWY PROJEKTOR Z INTERAKTYWNYM PIÓR

news |

Na polski rynek trafił nowy projektor o bardzo krótkiej ogniskowej

Na polski rynek trafił nowy projektor o bardzo krótkiej ogniskowej (ang. ultra wide) - PLC-WL2503 - umożliwiającej uzyskanie obrazu o przekątnej 80" (203 cm) z odległości 86 cm. Krótka ogniskowa zwiększa komfort projekcji - projektor nie oślepia prowadzącego, a obrazu na ekranie nie zasłania cień prowadzącego, wchodzącego podczas prezentacji w strumień światła. Ponadto projektor wyposażony jest w interaktywne pióro i kamerę PLC-WL2503 co sprawia, że dedykowany jest do zastosowań edukacyjnych - przedszkoli, szkół, wyższych uczelni i firm szkoleniowych. Urządzenie zaprojektowano tak, by obniżyć koszty eksploatacyjne - dzięki usprawnionej wentylacji żywotność lampy wynosi 4.000 godzin w trybie Eco, a średni czas pomiędzy wymianą filtrów powietrza - 4.000 godzin.

Rozdzielczość WXGA - proporcje obrazu 16:10
Podstawowa rozdzielczość projektora - WXGA (1280 x 800) jest zgodna z coraz popularniejszym, panoramicznym formatem obrazu o proporcjach 16:10. Współczynnik projekcji 0,5:1 oraz duży (20°) zakres regulacji Keystone zapewnia możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej w zakresie 60-110 cali (152-280 cm) przy ustawieniu projektora w niewielkiej odległości od ekranu.

Interaktywne pióro i wbudowana kamera
Pod obiektywem projektora umieszczona jest kamera działająca na podczerwień i współpracująca z interaktywnym piórem (dostarczanym z projektorem). Po skalibrowaniu, polegającym na wskazaniu piórem punktów kalibracyjnych na ekranie (po włączeniu i ustawieniu projektora). Kamera odbiera sygnały z pióra i przekazuje jego precyzyjne położenie, za pośrednictwem kabla USB do komputera. Pozwala to sterować prezentacją i całym komputerem (uruchamiać aplikacje, sterować ich opcjami) za pośrednictwem pióra bezpośrednio z poziomu ekranu. Daje to dostęp do możliwości podobnych do tych, jakie oferują interaktywne tablice.

Jasny, doskonały obraz z wielu źródeł i 10W głośnik
Zastosowanie technologii LCD zapewnia doskonały kolorystycznie obraz o jasności 2.500 ANSI lumenów i kontraście 500:1. Oznacza to możliwość uzyskania wiernych oryginałowi i dobrze nasyconych kolorów oraz dużej ilości szczegółów zarówno w najjaśniejszych jak i bardziej zaciemnionych partiach obrazu. Cyfrowe złącze HDMI i analogowe D-Sub 15 dają użytkownikowi swobodę w podłączaniu różnych urządzeń dostarczających sygnał. Wbudowany 10 W głośnik zapewnia także możliwość organizowania w pełni multimedialnych prezentacji bez konieczności podłączania dodatkowego sprzętu audio.

Prosta obsługa oznacza niskie koszty eksploatacji
W projektorze PLC-WL2503 wydłużono żywotność lampy aż o 30% - do 4.000 godzin. Nowy, wielowarstwowy filtr powietrza wymaga wymiany dopiero po 4.000 godzin pracy. Oznacza to zmniejszenie częstotliwości wykonywania niezbędnych czynności obsługowych, czyli obniżenie kosztów eksploatacyjnych projektora (ang. TCO).

Bogactwo funkcji
PLC-WL2503 posiada funkcje umożliwiające monitorowanie pracy i zdalne zarządzanie projektorem poprzez sieć LAN. Zastosowana funkcja MyLogo pozwala na wyświetlanie dowolnego obrazu (własnego logo) w chwili startu projektora. W celu odpowiedniego zabezpieczenia projektora zastosowano w nim blokadę Kensington Lock a dostęp do menu chroniony jest kodem PIN.

Cena, dostępność i gwarancja
Projektor dostępny będzie w Polsce pod koniec stycznia 2011 roku. Sugerowana cena detaliczna: 6.299 zł (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 3 lata (max 2.000 godzin). Uzyskanie 3 letniej gwarancji na lampę wymaga bezpłatnej rejestracji na stronie internetowej.

INFO www.vidis.pl