gadżety

PANASONIC PRZEDSTAWIA NOWE KAMERY NA ROK 2011

news |

Firma Panasonic zaprezentowała nowe modele kamer HD - HDC-TM900, HDC-HS900, HDC-SD900 oraz HDC-SD800, wyposażone

Firma Panasonic zaprezentowała nowe modele kamer HD - HDC-TM900, HDC-HS900, HDC-SD900 oraz HDC-SD800, wyposażone w przetwornik 3MOS, wykorzystywany w profesjonalnych kamerach telewizyjnych, gwarantujący bardzo wysoką jakość obrazu.

Zaawansowany system 3MOS
Modele HDC-TM900/HS900/SD900/SD800 to kamery HD z przetwornikiem 3MOS, które dają najlepszą jakość obrazu w długiej historii firmy Panasonic. Zastosowany w tych modelach system 3MOS jest taki sam, jak wysokiej jakości system wykorzystywany w kamerach profesjonalnych używanych w stacjach telewizyjnych. Aby uzyskać najwyższą jakość nagrywania progresywnego z rozdzielczością Full HD 1920 x 1080 pikseli, 50 klatek na sekundę, firma Panasonic postawiła sobie za cel zaprojektowanie idealnego systemu filmowania. W rezultacie powstał zaawansowany system 3MOS, który łączy w sobie obiektyw Leica Dicomar, czujnik 3MOS i procesor Crystal Engine PRO.

Obiektyw Leica Dicomar
Obiektyw Leica Dicomar F1,5 stosowany w nowych modelach jest wytwarzany z użyciem przyrządów pomiarowych i systemów kontroli jakości, które uzyskały certyfikat Leica Camera AG zgodny ze standardami jakości firmy Leica. Obiektyw ten nie tylko eliminuje efekty ducha i flary, lecz także minimalizuje zniekształcenia oraz pogorszenie kontrastu i rozdzielczości na brzegach obiektywu. Obiektyw ma jasność F1,5 i dużą średnicę (46 mm), dzięki czemu daje jaśniejszy obraz niż starsze obiektywy. Ponadto możliwość ustawienia szerokokątnego sprawia, że sprawdza się idealnie w wielu różnych sytuacjach, na przykład podczas robienia autoportretów i zdjęć grupowych we wnętrzach czy fotografowania krajobrazów.Przetwornik 3MOS
Zaawansowany przetwornik obrazu dzieli światło wpadające przez obiektyw na trzy kolory składowe - czerwony, zielony i niebieski - i niezależnie przetwarza każdy z nich. W rezultacie powstaje doskonały obraz o znacznie wyższej jakości kolorów, większej szczegółowości i lepszej gradacji niż w systemach konwencjonalnych.

Procesor Crystal Engine PRO
Nowe modele są wyposażone w procesor Crystal Engine PRO, który bardzo szybko przetwarza duże ilości danych występujące przy jakości Full HD, co zapewnia wyjątkowo czysty, wyraźny obraz ruchomy o jakości lepszej nawet od standardu Full HD 1920 x 1080 pikseli. Procesor Crystal Engine PRO poprawia czułość i zmniejsza szumy niskiej częstotliwości, generując jasne obrazy z minimalnym szumem nawet przy słabym oświetleniu. W porównaniu z konwencjonalnymi modelami poziom szumów jest niższy o około 45%*. Dzięki temu przetwornik 3MOS zapewnia doskonałe odtwarzanie kolorów, wysoką rozdzielczość oraz bogatą gradację i pozwala uzyskiwać obrazy o żywych kolorach zarówno w jasnych, jak i słabo oświetlonych miejscach.
*W porównaniu z HDC-TM700/HS700/SD700.

Nagrywanie w trybie 1080/50p (progresywne, Full HD 1920 x 1080 pikseli, 50 klatek na sekundę)
Podczas nagrywania w trybie 1080/50p (progresywnym, Full HD 1920×1080 pikseli, 50 klatek na sekundę) zapisywane jest mniej więcej dwukrotnie więcej informacji niż w trybie 1080i (z przeplotem), co daje znakomitą jakość obrazu, lepszą nawet od konwencjonalnych nagrań Full HD. Tryb ten minimalizuje powidoki i migotanie powodowane przez ruch obiektu oraz daje wyraźne obrazy nasycone szczegółami. Nagrywanie w tym trybie zapewnia czysty, niezwykle piękny obraz z najdrobniejszymi szczegółami.

Nowy optyczny stabilizator obrazu HYBRID O.I.S.
Nowe rozwiązanie HYBRID O.I.S. to hybrydowy, optyczno-elektroniczny system stabilizacji obrazu. Oprócz poziomych i pionowych ruchów nadgarstka system wykrywa także subtelne rozmycia, które pojawiają się podczas poruszania całą ręką w poziomie lub w pionie. Wykryte rozmycia są korygowane za pomocą soczewki w systemie optycznym oraz czujnika w systemie elektronicznym. Do elektronicznej stabilizacji obrazu wykorzystuje się obszar matrycy, który nie jest używany podczas filmowania w przybliżeniu. Pozwala to uniknąć pogorszenia jakości obrazu. Korekcja optyczno-elektroniczna zapewnia wysoką jakość obrazu także przy znacznych przybliżeniach. Pozwala to uzyskiwać doskonały obraz nawet podczas poruszania się lub filmowania w dużym powiększeniu, a więc w sytuacjach, w których rozmycie spowodowane drżeniem ręki występuje bardzo często.Filmowanie trójwymiarowe za pomocą obiektywu konwersyjnego 3D*
Aby rejestrować filmy trójwymiarowe, wystarczy podłączyć do kamery obiektyw konwersyjny 3D*. Teraz realistyczne obrazy 3D, podobne do oglądanych dzięki technologii 3D firmy Panasonic w hollywoodzkich filmach, można łatwo nagrywać samodzielnie i przeglądać w domu. Nowe modele, w których zostały zastosowane technologie telewizyjne firmy Panasonic, pozwalają użytkownikom łatwo tworzyć własne filmy 3D, co dotychczas mogli robić tylko profesjonalni producenci. Format AVCHD umożliwia odtwarzanie za pomocą telewizora VIERA i odtwarzacza/nagrywarki Blu-ray DiscTM firmy Panasonic oraz łatwe edytowanie i zapisywanie edytowanych materiałów na nośniku DVD lub Blu-ray Disc.

*Do nagrywania filmów 3D za pomocą modelu obsługującego ten tryb (HDC-TM900/HS900/SD900/SD800/TM90/SD90) niezbędny jest opcjonalny obiektyw konwersyjny 3D VW-CLT1.

Duży, 3,5-calowy ekran LCD z dotykowym wybieraniem funkcji*/**
Modele HDC-TM900/HS900/SD900 są wyposażone nie tylko w ekran LCD o niespotykanej dotąd w kamerach wielkości 3,5 cala, lecz także w nowe funkcje wybierane dotykowo. Duży ekran LCD z wybieraniem dotykowym ułatwia obsługę w porównaniu z poprzednimi modelami. Oprócz dostępnej już w poprzednich modelach funkcji zoom o regulowanej szybkości sterowanej jedną ręką, dostępna jest również nowa funkcja zoomu dotykowego ("Touch Zoom"), która zapewnia stabilne przybliżanie w trakcie nagrywania. Poprzez dotknięcie ikony na ekranie użytkownik może włączyć powolne przybliżanie, co umożliwia płynną, optymalną regulację kąta widzenia. Inną funkcją obsługiwaną dotykowo jest migawka dotykowa ("Touch Shutter"), która automatycznie nastawia ostrość na obiekt wskazany dotknięciem na ekranie i wykonuje jego zdjęcie.*** Ponadto użytkownik może, przesuwając palcem po ekranie, przeglądać strony z miniaturkami. Te zaawansowane funkcje dotykowe znacznie ułatwiają nagrywanie i odtwarzanie w porównaniu z poprzednimi modelami.

*Do modeli HDC-TM900/HS900/SD900/SD800/TM90/SD90/HS80/TM80/SD80.
**Do modeli HDC-TM40/SD40.
*** Przed wysłaniem obrazów trójwymiarowych z komputera do opublikowania w Internecie muszą one zostać przetworzone na obrazy dwuwymiarowe.
**** Dotyczy tylko wersji AE3.0 dostarczanej z modelami HDC-TM900/HS900/SD900/SD800/TM90/SD90/HS80/TM80/SD80.
*****Obrazy trójwymiarowe wykorzystywane do formatu DVD-Video stają się dwuwymiarowe.
Dostępność modeli zależy od kraju i regionu. Zdjęcia w formacie JPEG można przeglądać za pomocą innych modeli wyposażonych w gniazdo na karty SD.
****** Tryb 3D nie jest obsługiwany.
- YouTube i logo YouTube są znakami towarowymi firmy Google Inc.
- Mac jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. zastrzeżonym w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.

INFO www.panasonic.pl