s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

iFi Audio Zen DAC 3

news |
niezdefiniowano - iFi Audio Zen DAC 3

Przetwornik cyfrowo-analogowy z wyjściami zbalansowanymi i wzmacniaczem słuchawkowym oferujący świetne w swojej cenie brzmienie.

Najnowszy Zen DAC 3 to z pietyzmem zaprojektowane i gruntownie przemyślane urządzenie, które zapewni wiele godzin przyjemnego słuchania naszej ulubionej muzyki. Zastosowano tutaj precyzyjnie zaimplementowany układ DAC renomowanej firmy Burr-Brown, który współpracuje z precyzyjnym zegarem GMT. Zegar ten posiada dokładność rzędu "femto", dzięki czemu zapewnia niezwykle niski poziom jittera.

Odpowiednio zadbano także o tor analogowy, który został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić nie tylko świetne parametry mierzalne, ale i znakomite, pełne, nasycone oraz transparentne brzmienie. Jednocześnie Zen DAC 3 wspiera wszystkie gęste formaty audio, wraz z PCM aż do 768 kHz i DSD aż do DSD512 włącznie. Oferuje też pełne dekodowanie MQA.

Szeroka i przemyślana funkcjonalność

Urządzenia marki iFi Audio znane są z tego, że pod względem funkcjonalności nie mają sobie równych. Nie inaczej jest też w przypadku Zen DAC 3, który posiada nie tylko zbalansowane i niezbalansowane wyjścia liniowe, ale ma też dwa wyjścia słuchawkowe. W tym ostatnim przypadku znajdziemy niezbalansowane gniazdo 6.35mm oraz zbalansowane wyjście oparte na niezwykle popularnym ostatnio standardzie 4.4 mm.

iFi Audio Zen DAC 3

Co więcej, Zen DAC 3 daje możliwość wyboru trybu pracy wyjść liniowych, bo mogą one pracować jako regulowane lub o stałym poziomie. A to sprawia, że do najnowszego przetwornika możemy podłączyć nie tylko wzmacniacz stacjonarny z własną regulacją głośności, ale też – przykładowo – kolumny aktywne i sterować ich poziomem za pomocą wygodnego pokrętła umieszczonego z przodu.

Dbałość o każdy detal

W najnowszym przetworniku z zadbano też o każdy detal. Nawet ten, który jest niewidoczny na pierwszy rzut oka, ale ma wpływ na codzienne użytkowanie. Dla przykładu wejście USB-C posiada zabezpieczenie przed przepięciem, a wszystkie wyjścia posiadają zminimalizowany poziom składowej stałej. Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczniejsze działanie z szerokim spektrum urządzeń towarzyszących. Całość uzupełniają przydatne funkcje XBass+ oraz PowerMatch. Pierwsza przyda się przy słuchawkach cierpiących na niedobór basu, druga zaś przy tych, które wymagają więcej mocy do ich napędzenia.

iFi Audio Zen DAC 3

Najnowszy Zen DAC 3 będzie dostępny w dystrybucji 21Distribution pod koniec kwietnia 2024 roku. Jego sugerowaną cenę detaliczną będzie ustalono na 999 złotych.

Źródło: informacja prasowa 21Distribution