s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Sennheiser Momentum True Wireless 4

news |
niezdefiniowano - Sennheiser Momentum True Wireless 4

Czwarta generacja słuchawek Momentum True Wireless od Sennhiesera właśnie trafiła na nasz rynek.

Słuchawki Momentum True Wireless 4 miały swoją premierę na targach CES 2024. W ofercie Sennheisera są na pozycji flagowców jeśli chodzi o słuchawki douszne. W stosunku do poprzedników zostały udoskonalone i wyposażone w innowacyjne rozwiązania, takie jak Snapdragon Sound z bezstratną technologią Qualcomm aptX Lossless, Auracast i trybem ultraniskiego opóźnienia. Według producenta zapewniają wysokiej próby dźwięk i zaawansowaną funkcjonalność.

Krok w przyszłość

Momentum True Wireless 4 zapewniają wyjątkową jakości dźwięku, nowoczesną funkcjonalność, personalizację oraz komfort użytkowania. Po wyjęciu z pudełka Momentum True Wireless 4 natychmiast łączą się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth 5.4, zapewniając wydajność i niezawodne działanie.

Sennheiser Momentum True Wireless 4

Słuchawki są zbudowane na platformie Qualcomm S5 Sound Gen 2 z dźwiękiem Snapdragon i obsługą aptX Lossless oraz aptX Adaptive Audio. Bluetooth LE Audio z LC3 i Auracast będą dostępne wkrótce w ramach aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Dzięki tym funkcjom Momentum True Wireless 4 są przygotowane na przyszłościowe technologie i zapewniają dźwięk o bardzo niskim opóźnieniu.

Całkiem niezły pakiet

Momentum True Wireless 4 stanowią fuzję najnowszych standardów łączności bezprzewodowej z najwyższej jakości elektroniką, integrując technologię Qualcomm RF Front End (RFFE) ze słynnymi przetwornikami TrueResponse firmy Sennheiser. Ulepszona konstrukcja anteny zapewnia wyższą czułość RF, lepszy stosunek sygnału do szumu i dynamiczne przełączanie pomiędzy urządzeniami, szybsze połączenia i jeszcze lepszą ciągłość sygnału w podróży. Wszystko to zapewnia bardziej naturalne wrażenia podczas oglądania, komunikowania się, a nawet grania na urządzeniach, które kładą nacisk na wydajność o niższych opóźnieniach.

Momentum True Wireless 4 oferują także do 7,5 godziny ciągłego słuchania – z możliwością przedłużenia do 30 godzin za pomocą etui ładującego – oraz funkcję szybkiego ładowania, która zapewnia dodatkową godzinę słuchania po zaledwie 8 minutach podłączenia słuchawek do zasilania.

Sennheiser Momentum True Wireless 4

Etui ładujące ze złączem USB-C oraz zintegrowane bezprzewodowe ładowanie Qi zapewniają szybkie i wygodne ładowanie praktycznie w dowolnym miejscu. Aby zapewnić maksymalną żywotność baterii, Sennheiser ulepszył także jej długoterminową wydajność, dodając tryb ochrony, który optymalizuje cykle ładowania. Wynikająca z tego trwałość zapewni użytkownikom dłuższy czas słuchania z tym samym zestawem słuchawek.

Dziedzictwo i nowoczesność

Najnowocześniejsze technologie bezprzewodowe zastosowane w Momentum True Wireless 4 przenoszą słuchawki na wyższy poziom w porównaniu do poprzednich generacji. Oprócz tego, Sennheiser znalazł również sposoby na polepszenie wrażeń akustycznych. Układ sześciu mikrofonów poprawia zarówno odbiór głosu, jak i skuteczność systemu adaptacyjnej redukcji szumów, zapewniając szybszą i silniejszą reakcję na hałas otoczenia.

Adaptacyjny korektor monitoruje skład częstotliwości przychodzących strumieni audio, zapewniając bardziej spójny dźwięk zarówno w muzyce, jak i filmach, podcastach czy grach. Popularne funkcje personalizacji dźwięku, stref dźwięku i kontroli dźwięku zostały przeniesione do nowej generacji sprzętu za pośrednictwem aplikacji Smart Control (iOS i Android).

Sennheiser Momentum True Wireless 4

Zmieniona konstrukcja wkładki dousznej i tunelu akustycznego chroni przed woskowiną. Gładsza charakterystyka wysokich tonów towarzyszy rozbudowanemu basowi i swobodnej wydajności w zakresie średnich tonów, typowej dla audiofilskich słuchawek Sennheisera. Momentum True Wireless 4 posiadają kompleksowy zestaw akcesoriów, pozwalający użytkownikom dopasować słuchawki do siebie i znaleźć idealną równowagę pomiędzy komfortem i stabilnością. Dzięki różnym rozmiarom dołączonych końcówek dousznych i pierścieni, na podstawie sprytnego testu dopasowania wbudowanego w aplikację Smart Control, zapewniają optymalny bas i redukcję szumów.

Dostępność i cena

Sennheiser Momentum True Wireless 4 są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: Black Copper, White Silver oraz Black Graphite w katalogowej cenie 1.299 złotych.

Źródło: informacja prasowa Aplauz