s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Audioengine A1-MR

news |
niezdefiniowano - Audioengine A1-MR

Amerykański producent kolumn zaprezentował nowe głośniki aktywne z funkcjonalnością strumieniowania i multi-room.

Amerykańska marka Audioengine, znana z niezwykle ciekawych i dobrze grających kolumn aktywnych wprowadza właśnie trzy nowe urządzenia zaprojektowane z myślą o bezprzewodowym przesyłaniu muzyki w wysokiej jakości. Audioengine A1-MR to nowa wersja niewielkich, lecz świetnie przyjętych na rynku kolumn aktywnych A1 oferująca strumieniowanie audio.

Głośniki aktywne WiFi ze strumieniowaniem

Niewielkich rozmiarów kolumny aktywne będące de facto pełnym systemem audio wspierającym strumieniowanie z takich platform, jak Tidal, Qobuz, Spotify, czy Amazon Music.

Audioengine A1-MR

Audioengine A1-MR to znakomity sposób, aby wprowadzić do naszych domów wysokiej jakości strumieniowanie audio. To niewielkie głośniki o wysokości 15 cm i szerokości 10 cm, które zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku. Potrafią zbudować zaskakująco dużą scenę, oferując przy tym zaskakująco dojrzałe brzmienie, które niemalże zaprzecza ich niewielkim wymiarom.

Wbudowany streamer audio

Dzięki aplikacji Audioengine Control możemy odtwarzać muzykę w wysokiej jakości z takich serwisów, jak Tidal, Qobuz, Apple Music, czy Spotify.

System multi-room na 12 pomieszczeń

Oprócz pełnego wsparcia dla strumieniowania audio, Audioengine A1-MR oferują także obsługę systemów multi-room. I to zarówno w sytuacjach, kiedy ten sam sygnał audio odtwarzamy w wielu pomieszczeniach, jak i także w przypadkach, kiedy różni użytkownicy będą słuchać różnej muzyki. Co może okazać się istotne dla wielu – Audioengine A1-MR nie posiadają mikrofonów, także nie będą nas podsłuchiwać na co dzień. A to z kolei może okazać się niezwykle istotne dla wszystkich ceniących sobie prywatność

Audioengine A1-MR

W zestawie z głośnikami znajdziemy komplet przewodów takich, jak kable głośnikowe, kabel mini-jack do mini-jack, mini jack do RCA oraz zasilający.

Audioengine A1-MR dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 1.290 złotych.

W ofercie firmy znajdziemy jeszcze dwa urządzenia. Audioengine B1 to bezprzewodowy odbiornik Bluetooth wspierający protokół aptX-HD i posiadający wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy. Natomiast Audioengine B-Fi jest z kolei streamerem audio oferującym wsparcie dla platform takich, jak Tidal, Spotify czy Qobuz. Zarówno A1-MR, jak i B-Fi wspierają systemy "multi-room".

Źródło: informacja prasowa MIP