gadżety

iPADY I YAMAHA

news |

Trzeba przyznać że urządzenia z logiem nadgryzionego jabłuszka wywarły olbrzymi wpływ na branżę audio/wideo. Praktycznie większość czołowych

Trzeba przyznać że urządzenia z logiem nadgryzionego jabłuszka wywarły olbrzymi wpływ na branżę audio/wideo. Praktycznie większość czołowych światowych producentów przystosowuje swoje urządzenia do współpracy z iPodami i iPhone'ami dlatego symbole „Made for iPod”, czy „Works with iPhone” nikogo już praktycznie nie dziwią. Mało tego, firmy specjalizujące się w produkcji urządzeń audiofilskich np. Wadia, Jadis też traktują iPody jako pełnoprawne cyfrowe źródła muzyki. Tymczasem na horyzoncie pojawiło się kolejne dziecko Apple'a, a mianowicie iPad – w USA bije rekordy popularności, a w Polsce trafi do oficjalnej sprzedaży dopiero we wrześniu, co nie przeszkadza wielu osobom posiadać już ten nowy wynalazek – nawet wicepremier Waldemar Pawlak jest jego użytkownikiem. W naszym miesięczniku „Hi-Fi Choice & Home Cinema” już poruszaliśmy ten temat wskazując, że profesjonalni instalatorzy systemów audio-wideo pokładają w iPadzie wielkie nadzieje i widzą jego zastosowanie jako uniwersalny sterownik kina urządzeń kina domowego, audio oraz innych systemów zarządzania mediami. Coraz więcej firm ogłasza zatem, że produkowane przez nich urządzenia są kompatybilne z iPadami –.

Kolejną firmą, która poinformowała o kompatybilności swoich produktów z iPadem jest Yamaha. Technologia Air Wired, którą promuje Yamaha pozwala na bezprzewodową integrację wszystkich produktów tej firmy z iPadem.Radzimy więc zapamiętać sobie nowe oznaczenie „Air Wired”, które już wkrótce ma szansę stać się jeszcze bardziej popularne niż „Made for iPod”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informację z obozu Yamahy, ale także innych firm, gdyż nasza redakcja od niedawna intensywnie testuje dwa iPady starając się znaleźć dla nich możliwie najwięcej zastosowań.
INFO http://www.audioklan.com.pl