s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Sennheiser Ambeo i Netflix

news |
niezdefiniowano - Sennheiser Ambeo i Netflix

Sennheiser poinformował, że platforma Netflix dodała 2-kanałowy dźwięk przestrzenny w technologii Ambeo do swojego planu Premium.

Opracowana wspoólnie z Netfliksem technologia Sennheiser Ambeo 2-Channel Spatial Audio zapewnia niezrównane wciągające wrażenia dźwiękowe w głośnikach stereo, przy jednoczesnym pełnym zachowaniu założeń artystycznych twórców oryginalnego dźwięku przestrzennego lub immersyjnego miksu. Użytkownicy serwisu Netflix nie potrzebują żadnego dodatkowego sprzętu, aby skorzystać z nowych możliwości.

Renato Pellegrini, Manager Pro Labs, Ambeo Immersive Audio: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Netflix rozszerzył współpracę z firmą Sennheiser i zdecydował się wprowadzić nasze przełomowe rozwiązanie Ambeo 2-Channel Spatial Audio do większości tytułów ze swojego katalogu".

Nowy 2-kanałowy dźwięk przestrzenny

Oprócz treści zmiksowanych w Dolby Atmos, katalog tytułów Netfliksa z przestrzennym dźwiękiem będzie zawierał również treści surround inne niż w formacie Atmos. "Jako zupełnie nowa funkcja, 2-kanałowy renderer dźwięku przestrzennego Ambeo jest teraz w stanie przetwarzać miksy przestrzenne, odblokowując ogromne katalogi treści dostępnych w tych formatach. Dla użytkowników planu Premium Netfliksa oznacza to, że będą mogli cieszyć się większą ilością swoich ulubionych treści z dźwiękiem przestrzennym, niezależnie od tego, jak oglądają" - mówi Pellegrini.

Renderowanie z szacunkiem

Sennheiser ma wśród swoich klientów wiele osób odpowiedzialnych miksowanie i nagrywanie dźwięku, dlatego poważnie traktuje jakość audio i intencje twórcze profesjonalistów. Do 2-kanałowego renderowania dźwięku przestrzennego Ambeo użyto miksery co zapewnia pełną kontrolę nad przestrzennością sceny dźwiękowej.

Sennheiser Ambeo 2-Channel Spatial Audio w Netflix

Narzędzie podglądu pozwala mikserom porównywać standardowe stereo z Ambeo i dostosowywać ustawienia renderowania dla poszczególnych schematów lub grup. Określone schematy, takie jak dialogi, można całkowicie wykluczyć z przestrzenności, a miksy muzyczne można przechowywać na ich lewym i prawym kanale, podczas gdy renderowanie immersyjne jest stosowane do innych schematów. Renderer ma na celu zapewnienie wciągających wrażeń dźwiękowych, które wcześniej były niedostępne na dwóch głośnikach.

Doświadcz nowych wrażeń

Użytkownicy kont Premium mogą korzystać z 2-kanałowego dźwięku przestrzennego Ambeo w setkach najpopularniejszych oryginalnych tytułów Netfliska, w tym Stranger Things, Wiedźmin, Wednesday i Na noże: Glass Onion. Netflix wkrótce doda do tej listy kolejne tytuły, takie jak Ty, U Ciebie czy u mnie? oraz Luther: Zmrok.

Aby uzyskać aktualną listę treści dostępnych w formacie dźwięku przestrzennego, użytkownicy Netfliksa mogą po prostu wpisać "spatial audio" w polu wyszukiwania w serwisie.

Źródło: informacja prasowa Aplauz