s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Bluesound Pulse M

news |
niezdefiniowano - Bluesound Pulse M

Nowy głośnik multiroom od marki Bluesound zapewnia dostęp do licznych funkcji sieciowych i oferuje czyste, dynamiczne brzmienie.

Pulse M to bezprzewodowy głośnik multiroom, który wyposażony jest w nową, opatentowaną konstrukcję Omni-Hybrid, na którą składają się trzy przetworniki: dookólny przetwornik niskotonowy emitujący dźwięk do góry oraz dwie jednostki wysokotonowe zamontowane pod kątem 45 stopni.

Za ich napędzanie odpowiada "inteligentny" wzmacniacz współpracujący z procesorem DSP. Układ wzmocnienia cechuje się mocą 80 W. Poszczególne podzespoły mieszczą się w solidnej 8-calowej obudowie o eliptycznym przekroju. Całość przekłada się na przestrzenne, a zarazem dynamiczne i angażujące brzmienie z 360-stopniową sceną dźwiękową.

Bluesound Pulse M

Uniwersalna konstrukcja

Głośnik Pulse M świetnie sprawdzi się w pojedynkę, jednak można go też połączyć z drugim egzemplarzem, aby stworzyć system stereo zapewniający szeroką scenę dźwiękową, nawet poza główną osią odsłuchu. Parę głośników Pulse M można wykorzystać również jako głośniki efektowe w bezprzewodowym systemie kina domowego. Ponadto nowy model może współpracować z innymi kompatybilnymi urządzeniami w ramach systemu multiroom.

Bluesound Pulse M

Wygodne odtwarzanie

Kompatybilność z aplikacją BluOS Controller sprawia, że Pulse M może odtwarzać muzykę z rozmaitych źródeł i serwisów muzycznych, takich jak m.in. Tidal czy Spotify. Model ten jest też kompatybilny z AirPlay 2 i Bluetooth aptX HD. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odtwarzać także jeden z tysięcy dostępnych programów radiowych z całego świata. Nagrania odtworzymy również ze zgromadzonych bibliotek muzycznych, wykorzystując Ethernet, Wi-Fi lub pamięć przenośną podłączoną przez USB-A. Warto dodać, że wśród złącz można znaleźć wejście analogowe i cyfrowe, port USB-A oraz wyjście słuchawkowe 3,5 mm.

Bluesound Pulse M

Komfort użytkowania

Wygodę użytkowania zwiększa dotykowy panel sterowania z czujnikiem zbliżeniowym, na którym umieszczono pięć programowalnych przycisków. Gwarantują one błyskawiczny dostęp do wybranych programów radiowych lub list odtwarzania. Głośnikiem Pulse M można sterować także bez użycia rąk, dzięki kompatybilności urządzenia z asystentami głosowymi, takimi jak Apple Siri, Amazon Alexa i Google Asystent. Warto dodać, że model ten współpracuje z licznymi popularnymi systemami automatyki domowej, m.in. Lutron, Crestron, Control4, RTI czy URC.

Cena i dostępność

Bluesound Pulse M jest już dostępny w sprzedaży u autoryzowanych dealerów. Jego poglądowa cena wynosi 2.499 złotych.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan