s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Octavio Stream

news |
niezdefiniowano - Octavio Stream

Octavio Stream powstał z myślą o melomanach chcących odtwarzać muzykę bezprzewodowo zachowując posiadany sprzęt, który na to nie pozwala.

Octavio to francuska firma założona przez zespół melomanów, których łączy wspólne pragnienie – poprawić i ułatwić słuchanie muzyki w domu poprzez ożywienie systemów audio w oparciu o najlepszą technologię. Octavio narodziło się w dwóch mieszkaniach studenckich w Lille. Założyciele firmy, David i Victor, posiadali vintage'owe systemy audio, które cenili przede wszystkim za wysoką jakość brzmienia.

Niestety, taka elektronika z reguły nie jest kompatybilna z nowymi formatami, źródłami cyfrowymi ani popularnymi serwisami strumieniowymi. Obaj stanęli więc przed tym samym problemem – jak zachować jakość swojego zestawu hi-fi, jednocześnie łatwo korzystając z najnowszych innowacji? Uznali, że najlepiej byłoby ulepszyć posiadany sprzęt, czyniąc go bardziej nowoczesnym. Po wielu miesiącach projektowania i testowania stworzyli urządzenie, które spełniło ich marzenie. Po udanej kampanii w jednym z serwisów crowdfundingowych narodziła się firma, którą funkcjonuje obecnie.
Octavio Stream
W katalogu Octavio znajdziemy dwa kompaktowe komponenty audio oraz szereg akcesoriów, takich jak kable czy zasilacze. Pierwszym urządzeniem – tym, od którego wszystko się zaczęło – jest odtwarzacz strumieniowy o nazwie Stream. To niewielkie, mieszczące się w dłoni pudełeczko zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o melomanach, którzy chcą odtwarzać muzykę bezprzewodowo, zachowując posiadany sprzęt, który na to nie pozwala.
Octavio Stream
Dzięki Streamowi można zmodernizować swój klasyczny system audio, dając mu dostęp do świata strumieniowania i multiroom. Urządzenie zawiera najlepsze współczesne technologie umożliwiające zdalny dostęp do muzyki, niezależnie od tego, czy jest ona przechowywana na serwerze NAS, komputerze, czy nawet na smartfonie.
Octavio Stream
Stream oferuje obsługę AirPlay 2, aby ułatwić przesyłanie strumieniowe z urządzeń Apple, ale także Tidal Connect, aby sterować odtwarzaniem bezpośrednio z aplikacji Tidal. Korzystanie z odtwarzacza Octavio Stream jest niezwykle szybkie i łatwe. Wystarczy podłączyć odtwarzacz sieciowy do systemu stereo i podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do wszystkich treści muzycznych. Sterowanie odbywa się bezpośrednio ze smartfona, dzięki aplikacji Octavio. Stream jest kompatybilny z najpopularniejszymi serwisami streamingowymi i radiami internetowymi, takimi jak Qobuz, Spotify, Deezer, Amazon Music, Tidal, a nawet TuneIn i iHeartRadio. Sygnał ze Streama można wyprowadzić zarówno na drodze analogowej, dzięki wyjściu jack 3,5 mm, jak i cyfrowej, poprzez wyjście optyczne.
Octavio Stream
Odtwarzacz sieciowy Stream jest już dostępnym w sprzedaży. Występuje on w trzech wersjach, które różnią się dołączonym do zestawu przewodem. Klienci mają do wyboru zestaw z interkonektem z wtykami RCA, analogowym kablem 3,5 mm lub cyfrowym kablem optycznym. Niezależnie od wybranego wariantu sugerowana cena detaliczna jest taka sama i wynosi 999 złotych.
Źródło: informacja prasowa Q21